Home  /  Entertainment  /  Jsou si až neskutečně podobní - anebo také ne: hollywoodské hvězdy a jejich kaskadéři

Jsou si až neskutečně podobní - anebo také ne: hollywoodské hvězdy a jejich kaskadéři

Existuje několik hollywoodských hvězd, které si kaskadérské kousky dělají samy (nebo alespoň jejich velkou část). Patří mezi ně například Tom Cruise, Jackie Chan a Jet Li. Většina herců však nebezpečnou část své práce přenechává profesionálům: kaskadérům a kaskadérkám, kteří ve filmech skáčou ze střech, vrhají se do hlubin nebo se nechávají mlátit. Jinak by to ani nešlo, protože riziko zranění by bylo příliš velké a dříve či později by to vedlo k obrovským nákladům.
12.04.2023
Text: Daniel Schieferdecker
Foto: Getty Images

U kaskadérů je samozřejmě důležitý podobný vzhled, abyste si v hotovém filmu nebo seriálu ničeho nevšimli. Jak ale muži a ženy v pozadí vypadají ve skutečnosti?

Jako vystřižení z vlastního obrazu - alespoň téměř: hvězdy a jejich kaskadérští dvojníci - od Brada Pitta po Dwayna Johnsona.

Zajímavé je, že dvojníci se hvězdám často až tak moc nepodobají. K udržení zdání často stačí identický účes a stejné oblečení.

1. Tom Holland

Představitele Spider-Mana a bývalou hvězdu obálky časopisu Esquire Toma Hollanda nesou na rukou jeho dva kaskadéři - jak se na skutečnou superhvězdu sluší a patří. Nepříjemné je, že: Tom Holland sklízí veškerou slávu, těžkou špinavou práci jako kaskadéři odvádějí dva muži v pozadí. To jim ale zjevně na dobré náladě neubírá (alespoň na fotografii).

2. Brad Pitt

Ve filmu Quentina Tarantina Once Upon A Time...In Hollywood (Tenkrát v Hollywoodu) o Mansonových vraždách má postava Brada Pitta Cliff Booth také několik akčních scén. Ty však hollywoodská hvězda (jak jinak) nedělá sama, ale nápadně podobně vypadající, i když méně sexy chlapík v pozadí.

3. Dwayne Johnson

Už je to nějaký čas, ale když v roce 2013 vstoupil do kin film Dwayna Johnsona Pain And Gain, nechal nejlépe placený hollywoodský herec dělat náročné scény svého kaskadérského dvojníka, který by ve skutečnosti mohl být jeho bratr, a to by ani nemusel mít stejné oblečení.

4. Keanu Reeves

Na čtvrtý a pravděpodobně poslední díl legendární ságy o Johnu Wickovi se můžeme právě podívat v kinech, premiéra byla 23. března. A než to stihnete, budeme se muset spokojit s tímto snímkem z roku 2018, na němž se hvězda filmu Keanu Reeves nechává nést New Yorkem na hřbetě koně, zatímco jeho kaskadér musí jít pěšky. Otravné, tahle dvoutřídní společnost v Hollywoodu.

5. Brie Larson

Brie Larson získala na předávání MTV Movie And TV Awards 2019 cenu za nejlepší souboj ve filmu Captain Marvel. Jako čestná žena se o tento okamžik podělila s ženami, které tyto akční scény vůbec umožnily: Kaskadérky Ingrid Kleinig a Joana Bennett.

6. Robert DeNiro

Robert DeNiro už není ve svých 78 letech nejmladší. Tím spíš, si na všechny nebezpečné scény bere vhodného dvojníka - jako zde ve filmu Dirty Grandpa (Děda je lotr). Ale jakkoli může být děda špinavec, Robert DeNiro si prsty (už) rozhodně nešpiní.

7. Margot Robbie

Margot Robbie nemůžete dostat z hlavy v žádné z jejích rolí, ale zejména ne jako Harley Quinn ve filmu The Suicide Squad. V těch nejsenzačnějších scénách ani nestála před kamerou, ale poslala před sebe svou kaskadérku. Tenhle film je opravdu šaškárna...

8. Liam Neeson

Liam Neeson na sebe v posledních letech strhl pozornost především díky svým akčním filmům, z nichž největší rozruch vyvolala trilogie Taken. Vzhledem k tomu, že každý z těchto tří filmů je permanentně nabitý akcí, si až nyní uvědomíte, že sám Neeson byl nakonec před kamerou pravděpodobně jen polovinu času.

9. Ben Affleck

V akčním thrilleru Triple Frontier se pět bývalých kamarádů z války opět sejde a vyrazí do akce - včetně Bena Afflecka. Není to však on, kdo jde do toho naplno, ale jeho vousatý kaskadér, který se pro hollywoodskou hvězdu doslova hrabe ve špíně. Jeho dublér se jmenuje Rich Cetrone a je hollywoodskou kaskadérskou legendou.

10. Reese Witherspoon

Pro seriál Big Little Lies byla najata kaskadérka Marilee Lessley, aby se ujala nebezpečných scén Reese Witherspoon - mimochodem, jako už mnohokrát předtím. Obě se znají už léta a jsou dokonce kamarádky.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best