Home  /  Entertainment  /  Kdy se dočkáme pokračování Duny a co o něm víme?
Kdy se dočkáme pokračování Duny a co o něm víme?

Kdy se dočkáme pokračování Duny a co o něm víme?

Společnost Warner Bros. oznámila, že Duna: Druhá část se do kin dostane o něco později, než bylo původně plánováno. Premiéry sci-fi snímku, která byla před pár dny oficiálně posunuta téměř o měsíc, se tak dočkáme až 17. listopadu 2023.
12.07.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Warner Bros.

Režisér Dennis Villeneuve prozradil, že scénář k chystanému filmu je již hotový, což znamená, že druhý díl se začne natáčet v Jordánsku ještě letos. Po dlouhém čekání a spoustě zvěstí jsme se dočkali také seznamu herců, kteří doplňí hvězdnou sestavu z prvního dílu.

Americký herec Christopher Walken se připojí k hereckému obsazení jako císař Shaddam IV, zatímco  Florence Pugh ztvární jeho dceru, princeznu Irulan, která se později stane manželkou Paula Atreida (Timothee Chalamet). Největším castingovým překvapením jsou však Léa Seydoux jako Lady Margot Fenring a Austin Butler v roli Feyda-Rautha Harkonnena, který se stane největším protivníkem Paula na jeho cestě za mocí. Ve druhém díle bude mít větší roli i Chani, což je pro fanoušky Zendayi určitě skvělá zpráva. Poté, co se herečka hojně objevovala v trailerech k Duně a procházela se po červených kobercích, byli někteří fanoušci šokováni, když se ve filmu objevila pouze na sedm minut. Druhý díl tento problém mít nebude. Na otázku, co ji na pokračování nejvíce těší, Zendaya zažertovala: "No, můžu tam být déle, což je super."

V druhé části Duny mohou diváci očekávat, že Villeneuve bude čerpat zejména z druhé poloviny Herbertovy Duny, která sleduje Paulův vzestup k moci a jeho vzpouru proti císaři Shaddamovi IV. Paulova cesta prověří jeho charakter a také ohrozí jeho život," řekl Villeneuve, jež má před sebou ještě spoustu práce a doufá, že se nezastaví jen u jednoho dalšího filmu. "Vždy jsem si představoval, že natočíme tři filmy," prozradil pro Entertainment Weekly. "Ne že bych chtěl dělat franšízu, ale tohle je Duna - příběh epických rozměrů. Abyste mu vzdali čest, potřebovali byste podle mě minimálně tři filmy. To by byl sen. Herbert napsal šest knih, a čím víc jich psal, tím víc to bylo psychedelické, takže nevím, jak by se některé z nich daly adaptovat. Jestli ale budu mít možnost natočit Dunu: Druhá část a následně Spasitele Duny, budu skutečně poctěn."

Objednejte si předplatné Esquire

Předplatné

Doporučujeme

#man at his best