Home  /  Entertainment  /  Když si tady objednáte Uber, vyzvedne vás sob

Když si tady objednáte Uber, vyzvedne vás sob

Ve finském Laponsku vás v prosinci zimní krajinou sveze Uber jiného druhu: sob se saněmi.
06.12.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Uber

Objednali jste si Uber, ale najednou před vámi stojí sob se saněmi? Pokud se v polovině prosince ocitnete ve finském Laponsku a stane se vám tohle, nedivte se: brzy bude k dispozici první služba sobů na vyžádání na světě s názvem Uber Sleigh.

Od 12. do 18. prosince si můžete prostřednictvím aplikace Uber zdarma objednat přepravu sobů a saní - pokud ovšem trávíte čas v zimním Laponsku. Trasa začíná v letovisku Apukka ve známé vánoční vesnici Rovaniemi a zavede vás s doprovodem na dvouhodinovou cestu zasněženou krajinou a bělostnými lesy Laponska - údajného domova Otce Vánoc.

Místa jsou však omezená a žádaná. Každý den si můžete rezervovat dva časové termíny.

Vánoční vesnice se raduje z návratu turistického ruchu

Společnost Uber se spojila s místním sdružením cestovního ruchu Visit Rovaniemi a nabízí jiný druh zimního svozu. Právě v předvánočním období očekává turistická centrála výrazný nárůst návštěvníků o 46 %.

"Vždy se snažíme, aby každá jízda byla trochu kouzelná. Jediným stisknutím tlačítka teď můžete zažít jedinečnou prohlídku jednoho z nejkrásnějších míst na světě," říká Anabel Diazová, vedoucí oddělení Mobility Uber pro Evropu, Blízký východ a Afriku.

Po letech pandemie se do Laponska opět sjedou rodiny z celého světa, aby zažily kouzlo Vánoc na dalekém severu. A pro ty, kteří se letos do Laponska nedostanou: Navštivte jeden z nádherných vánočních trhů v České republice a okolních zemích a nechte se unést vánoční atmosférou.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best