Home  /  Entertainment  /  Luxusní vila Siegfrieda a Roye se promění v muzeum

Luxusní vila Siegfrieda a Roye se promění v muzeum

Sídlo, kde žili Siegfried a Roy se svými lvy a tygry, má nové majitele: nemovitost za 3 miliony dolarů koupil známý cirkus z Las Vegas.
22.04.2023
Text: Alex Mayer
Foto: realtor.com/Ron Miller/Zipp3D

Luxusní dům, který kdysi patřil německo-americkému dvojici mágů Siegfriedovi a Royovi, našel nové majitele za tři miliony. Předtím v něm oba kouzelníci, kteří dům koupili v roce 1982, žili téměř 40 let - spolu se lvy, tygry a mnoha dalšími exotickými zvířaty.

Siegfried Fischbacher zemřel na rakovinu slinivky v lednu 2021 ve věku 81 let, Roy Horn zemřel na komplikace po Covid-19 v květnu 2020 ve věku 75 let. V únoru letošního roku nemovitost koupili Tracy Spadafora a Jacob Taylor a již o dva týdny později byla opět na trhu za tři miliony dolarů. Noví kupci: George a Brett Cardenovi, majitelé mezinárodního cirkusu Carden.

Vila se stane jistým druhem muzea

George Carden řekl deníku Las Vegas Review-Journal, že Siegfrieda a Roye znali osobně a že kouzelnická dvojice byla hosty v jejich cirkuse již dříve. Brett dodává: "Chceme dům zachovat pro lidi, udělat z něj jakousi svatyni. Je to součást historie Las Vegas."

Siegfried a Roy se seznámili na výletní plavbě a pak následoval příběh úspěchu: podle deníku Guardian vydělali na vstupenkách na svá představení více než miliardu, absolvovali turné po celém světě a dokonce vystupovali pro monackou kněžnu Grace. Mezi jejich dalšími diváky byli tři bývalí američtí prezidenti a papež. Třináct let vystupovali v hotelu Mirage na Las Vegas Strip v divadle postaveném speciálně pro ně.

Tygři a lvi chovaní jako domácí kočky

V té době vlastnila dvojice 55 tygrů a 16 lvů - většinu z nich Roy odchoval sám pomocí láhve. Roy cítil k velkým kočkám silné pouto - byl přesvědčen, že sám byl v minulém životě jednou z nich, jak řekl v roce 1999 novináři z časopisu Vanity Fair.

Jejich kariéru ukončila nehoda v den Royových 59. narozenin. Dne 3. října 2003 byl tento entertainer napaden jedním ze svých bílých tygrů a těžce zraněn. V rozhovoru pro pořad "Entertainment Tonight" v roce 2014 oba o tomto incidentu hovořili. Roy si je jistý, že ho tygr zachránil - utrpěl mrtvici a tygr ho kvůli tomu stáhl z pódia.

Plány na bytový komplex

Dům má čtyři ložnice, dvě koupelny, kovovou bránu s iniciálami "SR" a dva bazény na zahradě. Zvenčí působí dojmem španělské luxusní finky, uvnitř jsou neobvyklé interiéry v koloniálním stylu: mimo jiné je zde černá koupelna, jedna z ložnic má na stěně obrovský motiv slona. K domu patří také nejrůznější bizarní doplňky: V jedné ložnici je solárium a po celém domě jsou rozmístěny klece pro exotická zvířata.

Iniciály "SR" se nacházejí nejen na bráně, ale také na baru, na vitrážích a na mnoha dalších místech. Kromě bazénů se zde nacházejí i další bazény, které sloužily jako akvária. V jednom z nich je dokonce malý vodopád.

V loňském roce získala místní stavební firma povolení k demolici domu a výstavbě bytového komplexu. Zatím není známo, co se s těmito plány stane nyní, když má dům nové majitele.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best