Home  /  Entertainment  /  Netflix and Learn: S těmito 8 seriály se můžete dobře naučit anglicky

Netflix and Learn: S těmito 8 seriály se můžete dobře naučit anglicky

British English s The Crown: 8 nejlepších seriálů pro osvojení angličtiny na Netflixu a spol.
11.04.2023
Text: Mario Mirschberger
Foto: Netflix

Pro některé je sledování seriálu každodenním rituálem. Ať už je to rychlá epizoda oblíbeného sitcomu ráno k snídani nebo něco z aktuální Top 10 Netflixu na závěr dne, streamování seriálů se stalo časově nenáročnou volnočasovou aktivitou. Nebylo by nesmírně praktické, kdybyste tento čas mohli také produktivně využít k učení něčeho jiného? Některé seriály se totiž skvěle hodí ke zdokonalení angličtiny, zlepšení konverzačních dovedností a osvojení si nové slovní zásoby. Našli jsme osm seriálů, které vás nejen pobaví, ale také vám pomohou naučit se anglicky, od křišťálově čistého britského přízvuku až po newyorský slang.

Listen and repeat: S těmito 8 seriály se můžete naučit anglicky

Učení angličtiny se seriály na Netflixu a spol. má velmi pozitivní vedlejší efekt: mnoho z těchto seriálů a sitcomů je mnohem vtipnějších v původním jazyce než v českém dabingu. Těchto osm seriálů je pro výuku angličtiny obzvlášť vhodných.


Přehled 8 nejlepších seriálů pro výuku angličtiny:


  • The Crown
  • Friends
  • Chef's Table
  • Riverdale
  • Russian Doll
  • The Simpsons
  • Comedians in Cars Getting Coffee
  • Please Like Me

1. The Crown

Jak se lépe naučit anglicky než pomocí seriálu o britské monarchii? The Crown vypráví příběh královny Alžběty II., zdůrazňuje vliv střídajících se premiérů a ukazuje, proč byla britská koruna politicky důležitá tehdy i dnes. Každá sezóna popisuje jedno desetiletí vlády. Přízvuk: výrazná britská angličtina, snadno srozumitelná. Slovní zásoba: cenná zejména pro historickou slovní zásobu. Dostupné: na Netflixu.

2. Friends

Ross, Rachel, Monica, Phoebe, Chandler a Joey jsou odteď našimi učiteli angličtiny. Většina z nás pravděpodobně dokáže těchto šest jmen odříkat zpaměti i ve spánku. Všichni jsou nejlepšími přáteli a tak se jmenuje asi nejpopulárnější zábavný seriál na světě: Přátelé. Symbolizuje devadesátá léta jako žádný jiný seriál. Pravidelná setkání přátel v kavárně Central Park, společný byt s fialovými stěnami, nekonečné drby a hádky. Přízvuk: čistá americká angličtina. Slovní zásoba: každodenní angličtina se spoustou idiomů. Dostupné: na Netflixu.

3. Chef's Table

Nejlepší šéfkuchaři světa z nejlepších restaurací světa: Mezinárodně uznávaný seriál Chef's Table je pravděpodobně jedním z nejúspěšnějších seriálů o jídle vůbec. Skvěle natočené scény umožňují nahlédnout do života, mysli a především do kuchyní šéfkuchařů, jako jsou Massimo Bottura, Grant Achatz, Alex Atala, Tim Raue a Alain Passard. Nejenže se však dozvíte spoustu informací o jídle a kulinářském umění, seriál je také dokonalým tréninkem slovní zásoby. Přízvuk: mnoho různých mezinárodních anglických přízvuků. Slovní zásoba: obsahuje vše o výživě, jídle a jeho přípravě. Dostupné: na Netflixu.

4. Riverdale

Seriál Riverdale je pojmenován podle fiktivního poklidného městečka, kde se dějí záhadné věci. To, co začíná smrtí spolužáka Jasona Blossoma, se rychle rozrůstá do spletité sítě lží, intrik, zločinu a záhad. Přízvuk: Jednoduchá americká angličtina. Slovní zásoba: mladý každodenní jazyk, ideální pro konverzaci. Dostupné: na Netflixu.

5. Russian Doll

Mnozí tvrdí, že život končí ve třiceti. To platí i pro Nadiu, která umírá na oslavě svých narozenin. To, co zní tragicky, se rychle rozvine v seriál plný černého humoru. Nadia se totiž neustále probouzí na záchodě na své oslavě a musí tu noc prožít znovu. Různými způsoby se snaží tuto smyčku přerušit, ale aby toho dosáhla, musí také něco ve svém životě změnit. Série Ruská panenka je rozmarná, vtipná i tragická. Přízvuk: čistý New York. Slovní zásoba: pohotová, rychlá a typicky americká. Dostupné: na Netflixu.

6. The Simpsons

O Simpsonových není třeba mnoho říkat. Existuje vůbec někdo, kdo nikdy neviděl žádný díl této žluté americké komiksové rodinky? Existuje již více než 30 sérií, které vyprávějí nekonečné příběhy Homera, Marge, Barta, Lízy a Maggie. Největší předností seriálu je vlastně také jeho obrovský rozsah. Pokud se propracujete ke kompletním dílům, nejenže máte docela dobrý přehled o americké popkultuře, ale můžete si také pořádně zvyknout na jazyk, výrazy a způsoby mluvy. Přízvuk: snadno srozumitelná americká angličtina. Slovní zásoba: každodenní jazyk a spousta slovních vtipů. Dostupné: na Disney+.

7. Comedians in Cars Getting Coffee

Pro všechny fanoušky Jerryho Seinfelda, skvělých aut a Carpool Karaoke. To vše v sobě spojuje formát rozhovorů Comedians in Cars Getting Coffee. Nezpívá se, ale Jerry Seinfeld si zve světoznámé hvězdy, osobnosti a samozřejmě komiky na projížďku v pokaždé jiném, pokaždé výjimečném autě. Hledáte první příležitost, jak si dát kávu, můžete si poslechnout uvolněný small talk. Mezitím se jako pasažéři posadili Jim Carrey, Ellen DeGeneres, Sarah Jessica Parker, Amy Schumer, Eddie Murphy a dokonce i Barack Obama. Přízvuk: obzvláště realistický, protože rozhovory vedou osobnosti. Slovní zásoba: vše o společnosti, každodenním životě, kultuře a autech a kávě. K dispozici: na Netflixu.

8. Please Like Me

Joshovi je 21 let a jeho život by teď mohl začít. Ale najednou se s ním rozejde jeho přítelkyně, jeho matka propadne depresi a závislosti na prášcích, jeho otec se snaží před svou bývalou ženou utajit svou novou a mnohem mladší přítelkyni a Josh si uvědomí, že by se mu přece jen mohli nějak líbit muži. To vše je totálně přehnané, nesmírně emotivní a někdy i k popukání. Please Like Me je australský, poměrně zvláštní seriál a je velmi vhodný pro výuku úplně jiné angličtiny. Přízvuk: mladá, australská angličtina. Slovní zásoba: jak spolu mluví mladí přátelé a rodiče. Dostupné: na Netflixu.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best