Home  /  Entertainment  /  Netflix o Vánocích

Netflix o Vánocích

Novinky na Netflixu o letošních Vánocích: Tyto filmy a seriály stojí za to a pomohou vám lépe prožít svátky.
16.12.2022
Text: Mario Mirschberger
Foto: Netflix

Ano, máte pravdu: Vánoce jsou obdobím, které je třeba trávit se svými blízkými. Dobré jídlo, trocha zimních drinků a příjemné rozhovory. Ale v určitém okamžiku je jídlo snědeno, pití vypito a vy jste si vše řekli. Právě tehdy se hodí odpoledne na pohovce s Netflixem. Pro poskytovatele streamingu jsou Vánoce jedním z nejdůležitějších období v roce. Většina lidí má volno, nemá téměř žádné schůzky a netouží po náročných aktivitách. Právě proto si Netflix vždycky schovává na vánoční svátky pořádnou porci nových filmů a seriálů. I letos jsou v nabídce zajímavé tituly. Shrnuli jsme pro vás, které z nich stojí za to.

Vánoce na Netflixu: tyto filmy a seriály stojí za zhlédnutí

BARDO, fiktivní kronika plná pravd

Emily in Paris ( 3. série)

Alice in Borderland (2. série)

Glass Onion: A Knives Out Mystery

The Witcher: Blood Origin

Treason

BARDO, fiktivní kronika plná pravd

Jak poznáte, že má film od Netflixu oscarové ambice? Nějakou dobu se bude promítat ve vybraných kinech. To proto, že je to základní podmínka pro nominaci. Nový film BARDO, fiktivní kronika hrstky pravd, pochází od režiséra Alfonsa Cuaróna, který už má na kontě Oscary za snímky Gravity a Roma. Cuarón ve svém novém filmu realizuje projekt svého srdce. Společně s režisérem Alejandrem Gonzálezem Iñárrituem, který získal Oscara také za filmy Birdman a Revenant, vypráví příběh Silveria Gamy, novináře a dokumentaristy žijícího v USA, který se chystá získat prestižní mediální ocenění. Před slavnostním předáváním cen odjíždí na několik dní do rodného Mexico City, kde se setkává se vzpomínkami, sny, aktuálním filmovým projektem a současností. Je nucen položit si otázku: Co to znamená být lidskou bytostí v dnešní době. K dispozici: od 16. prosince.

Emily in Paris (3. série)

Poslední dva roky znamenal vánoční čas vždy uvedení nové série seriálu Emily in Paris na Netflixu. Úspěšný seriál o mladé ženě, která se přestěhuje z Chicaga do Paříže za vysněnou prací, letos vstupuje do své třetí sezóny. Rok po přestěhování se Emily ocitá v životním bodě, kdy musí učinit důležité rozhodnutí. Emily musí zvážit, co je pro ni prioritou - zda práce, nebo milostný život - a co takové rozhodnutí bude znamenat pro její budoucnost ve Francii. K dispozici: od 21. prosince.

Alice in Borderland (2. série)

Když před dvěma lety vyšla první série jihokorejského seriálu Alice in Borderland, šlo ještě o opravdový insiderský tip: skupina teenagerů se náhle probudí v opuštěném městě a musí se zúčastnit životu nebezpečných her, aby se na konci snad vrátila do svého starého světa. Děj zní až podezřele podobně jako celosvětově úspěšná Squid Game od Netflixu, až na to, že Alice in Borderland byla uvedena o celý rok dříve. Tedy prequel. Krátce před Vánoci se mysteriózní série, která se nevyhýbá žádným násilným scénám, vydává do druhého kola: Aby Arisu a jeho druhové rozluštili záhadu Borderland a vrátili se do svého světa, musí se pustit do ještě obtížnějších a nebezpečnějších her. K dispozici: od 22. prosince.

Glass Onion: A Knives Out Mystery

Benoit Blanc (Daniel Craig) se vrací, aby odhalil novou záhadu. V tomto novém dobrodružství se neohrožený detektiv ocitá na honosném soukromém sídle na řeckém ostrově. Jak a proč se tam dostal, je jen první z mnoha záhad. Blanc se brzy seznámí s pestrou skupinou přátel, které miliardář Miles Bron (Edward Norton) pozval na každoroční setkání. Na seznamu hostů je Milesova bývalá obchodní partnerka Andi Brand (Janelle Monáe), současná guvernérka Connecticutu Claire Debella (Kathryn Hahn), špičkový vědec Lionel Toussaint (Leslie Odom Jr.), módní návrhářka a bývalá modelka Birdie Jay (Kate Hudson) a její svědomitá asistentka Peg (Jessica Henwick) a influencer Duke Cody (Dave Bautista) a jeho pobočnice Whiskey (Madelyn Cline). Stejně jako v nejlepších detektivkách skrývá každá postava svá vlastní tajemství, lži a motivace. K dispozici: od 23. prosince.

The Witcher: Blood Origin Treason

Konečně je tu další seriál pro všechny fanoušky fantasy: The Witcher: Blood Origin začíná na Netflixu o Vánocích. Seriál se odehrává v elfím světě 1200 let před Zaklínačem. Vypráví zapomenutý příběh sedmi vyděděnců, kteří spojí své síly proti nezastavitelné síle, jež jim vzala vše. Jejich mise - v konfliktu, který nakonec vyvrcholí " Konjunkcí sfér", kde se spojí světy nestvůr, lidí a elfů - vede ke stvoření prvního Zaklínače. K dispozici: od 25. prosince.

Treason

Na Vánoce se na Netflixu objeví také minisérie thrillerů. Ve filmu Treason má Adam Lawrence (Charlie Cox) před sebou slibnou kariéru v MI6. Když se však objeví ruská agentka Kara (Olga Kurylenko), s níž ho pojí komplikovaná minulost, náhle začne pochybovat o celém svém životě. Mezi Karou, Adamem a jeho ženou Maddy (Oona Chaplin) vzniká milostný trojúhelník - tři lidé, kteří se snaží vzájemně odhalit svá tajemství a zvládnout politické a diplomatické vztahy. Zároveň se nechtějí jen tak vzdát svého soukromého života a svých blízkých. K dispozici: od 26. prosince.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best