Home  /  Entertainment  /  Netflix šokuje! Henry Cavill opouští Zaklínače

Netflix šokuje! Henry Cavill opouští Zaklínače

Herec Liam Hemsworth převezme roli Henryho Cavilla ve filmu Zaklínač.
02.11.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Netflix, AFP

Pro mnoho fanoušků Zaklínače je to šok. Australský herec Liam Hemsworth převezme po Henrym Cavillovi hlavní roli Geralta z Rivie v hitu společnosti Netflix.

Cavill po třetí sérii fantasy eposu končí

Ve čtvrté sérii, které už streamovací platforma dala zelenou, se role legendárního lovce netvorů ujme Hemsworth. Herci se o to v sobotu podělili na svých účtech na sociálních sítích.

„Moje cesta Geralta z Rivie byla plná příšer i dobrodružství a bohužel ve čtvrté sérii odložím svůj medailon a meče,“ napsal Cavill na Instagramu.

„Místo mě se pláště Bílého vlka ujme fantastický herec Liam Hemsworth. Stejně jako u největších literárních postav předávám pochodeň s úctou za čas, který jsem strávil ztělesněním Geralta, a s nadšením očekávám, jak Liam ztvární tohoto nejúchvatnějšího a nejpodmanivějšího muže. Liame, vážený pane, tahle postava má tak úžasnou hloubku, že je radost se do ní ponořit a zjišťovat, co všechno se dá najít,“ píše dále Cavill.

Cavill hrál roli lovce stvůr od premiéry seriálu Netflixu v prosinci 2019. Fanoušci ho milovali. Pro hvězdu filmu Tribute to Panem Hemswortha to není snadný začátek. Změnu obsazení okomentoval na svém Instagramu.

„Jako fanoušek Zaklínače jsem nadšený z možnosti zahrát si Geralta z Rivie. Henry Cavill byl neuvěřitelný Geralt a je mi ctí, že mi předává otěže a dovoluje mi třímat ostří Bílého vlka v další kapitole jeho dobrodružství,“ napsal.

A pokračoval: „Henry, už léta jsem tvým fanouškem a inspirovalo mě, co jsi udělal s touto oblíbenou postavou. Budu muset pořádně zabrat, ale už se moc těším, až vstoupím do světa Zaklínače.“

Zaklínač se v průběhu let stal pro Netflix mega vlajkovou lodí. Čtyřdílný prequelový seriál „Zaklínač: Krvavý původ“ s Michelle Yeoh v hlavní roli bude mít premiéru na Štědrý den.

Zatím není jasné, kdy přesně začne natáčení čtvrté série. Třetí série - ještě s původním Zaklínačem - je naplánována na léto 2023.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best