Home  /  Entertainment  /  Od Venoma po Lokiho: 10 nejsilnějších padouchů Marvelu

Od Venoma po Lokiho: 10 nejsilnějších padouchů Marvelu

V marvelovském MCU jsou nejen X-Meni, Avengers a všichni ostatní superhrdinové, ale také celá řada padouchů: Loki, Magneto, Venom, Thanos... téměř nekonečný seznam. Dali jsme si tu práci a sestavili ty nejsilnější, nejpodlejší a nejničivější z nich.
18.09.2022
Text: Daniel Schiferdecker
Foto: Marvel

10 nejhorších superpadouchů Marvelu

A pro všechny, kterým v seznamu chybí Joker, Darkseid a Lex Luthor, prozradím, že to jsou také superpadouši, ale od konkurenční společnosti Marvel DC.

1. Magneto

Od svého uvedení v prvním komiksu o X-Menech v září 1963 si Magneto a jeho Bratrstvo mutantů bezpochyby získali pověst nejhrozivějšího protivníka X-Menů, který si je neúnavně, ale zatím neúspěšně snaží podmanit. Kdysi byl dobrým přítelem vůdce X-Menů Profesora X, ale pak se rozhodl stát se jeho úhlavním nepřítelem. Je to mutant, který dokáže vytvářet magnetická pole, ohýbat kov, střílet elektromagnetické pulzy, vytvářet silová pole a dokonce díky tomu létat vzduchem. Protože dokáže ovládat i železo v červených krvinkách, může svou vůli vnutit i ostatním lidem. Opravdu ho nechceš mít za nepřítele.

2. Thanos

Thanos je mnohými považován za nejmocnějšího padoucha MCU, vždyť nejenže srazil Avengers na kolena, ale také vyhladil polovinu vesmíru. Bitter. Přesto je vlastně tragickým hrdinou, protože to udělal z lásky - ke smrti. Říká se, že Thanos se zamiloval do Smrti a že se snažil získat její srdce tím, že co nejvíce ničil veškerý život. Svým způsobem to zní téměř poeticky.

3. Loki

Marvelovský padouch Loki je princ Asgardu, Odinův syn, Thorův bratr a bůh rošťáctví. Málokterý jiný superpadouch v marvelovském univerzu je tak poznamenán rozpory a vnitřními konflikty jako Loki - a právě proto je jako ďábel tak vzrušující. Někdy je to přítel, jindy nepřítel, někdy je to zdroj humoru, jindy moře nenávisti hluboké jako Mariánský příkop. Je dost zatrpklý, protože je stále ve stínu svého staršího bratra Thora. Svůj vztek se pak snaží přetavit do lstivých útoků, aby dosáhl vyhubení lidstva. Zatím však neúspěšně.

4. Venom

Když dostane marvelovský padouch vlastní filmovou sérii, musí na něm něco být - jako v případě Venoma. Za ním stojí novinář Eddie Brock, který však díky kontaktu se symbiontem zmutuje v chraplavého a chraplavého Venoma. Je rychlý jako blesk, supersilný a dokáže ze sebe vytvářet další věci, například zbraně nebo štíty. V boji používá ke konfrontaci se svými protivníky především chapadla. Od 21. října se vrátí do kin ve filmu Venom 2: Let There Be Carnage. Venom (Tom Hardy) se bude muset vypořádat s dalším odporným padouchem, Carnage, kterého hraje Woody Harrelson.

5. Doctor Doom

Doctor Doom, vlastním jménem Victor van Doom, je génius a šílený vědec, který má magické schopnosti a vystupuje především jako úhlavní nepřítel Fantastic Four (ne, to nejsou ti rappeři). Svůj obličej, který byl při nehodě znetvořen, skrývá pod ocelovou maskou a jeho kovové brnění je vybaveno nejrůznějšími technickými vychytávkami. Doktor Doom, však svou moc využíval i v popkultuře. Ostatně maskovaný rapper Daniel Dumile, známý jako MF Doom, který loni zemřel, se tímto marvelovským padouchem inspiroval.

6. Galactus

Někteří superpadouši mají také přezdívky - například Galactus, kterému se také říká World Destroyer nebo Planet Eater. Je to pochopitelné, když si uvědomíme, že Galactus jako nadpřirozená vesmírná síla chtěl zničit Zemi, čemuž Fantastic Four naštěstí dokázali zabránit. Čtveřici superhrdinů pomáhal Silver Surfer, který byl dříve Galactusovým poslem.

7. Doktor Octopus

Dok Ock, jak mu jeho protivníci rádi říkají, si rád zahrává se svým úhlavním nepřítelem Spider-Manem, ale zatím ho pokaždé srazil na kolena. Muž, který za ním stojí, se jmenuje Dr. Otto Gunther Octavius (je pozoruhodné, že marvelovští padouši mají často německá jména) a je jaderný fyzik. Ve skutečnosti chtěl vyvinout nový druh elektrického zdroje, pro který si nechal k páteři přišpendlit čtyři chapadla. A jak už to u takových ďáblů bývá, ztratil nad vším kontrolu, zbláznil se a od té doby žije životem plným nenávisti a násilí jako superpadouch.

8. Ultron

Ultron je sardonský kyborg, umělá inteligence vytvořená Tony Starkem (Iron Man) a Brucem Bannerem (Hulk), který na sebe upozornil především díky filmu Avengers: Age Of Ultron. V jednom bodě má ale pravdu: Považuje lidský druh za největší hrozbu na Zemi, a proto dělá vše pro to, aby ho vyhubil. Na Ultronovi je zlé to, že je díky svému počítačovému vědomí a téměř nezničitelnému tělu prakticky neporazitelný.

9. Red Skull

Red Skull se ve skutečnosti jmenuje Johann Schmidt a je zakladatelem a vůdcem vědecké organizace SS HYDRA. Protože však sledoval jiné cíle než nacisté, osamostatnil se a od té doby je považován za nepříjemného protivníka kapitána Amarica. Protože Schmidt byl jedním z prvních, na nichž bylo testováno nové sérum pro supervojáky, které ještě nebylo dostatečně vyzkoušeno, byl jeho obličej znetvořen. Nicméně to posílilo jeho schopnosti a jeho už tak špatné povahové vlastnosti.

10. Apocalypse

Apokalypse, pán čtyř apokalyptických jezdců, je považován za prvního mutanta vůbec a zároveň za jednoho z nejmocnějších. Může ovládat molekuly a měnit tak svou velikost nebo vzhled. Dokáže však i absorbovat schopnosti všech ostatních mutantů a používat je pro své vlastní účely. Tato schopnost není nijak zvlášť kreativní, ale je účinná. Ukázku jeho schopností jsme mohli vidět už ve filmu X-Men: Apokalypse, i když byl nakonec X-Meny poražen.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best