Home  /  Entertainment  /  Od Zlaté maliny až po svatbu s JLo: Ben Affleck v obrazech

Od Zlaté maliny až po svatbu s JLo: Ben Affleck v obrazech

Dnes slaví narozeniny Ben Affleck, americký herec, režisér, scenárista a díky znovuvzkříšenému vztahu s Jennifer Lopez také jedna z nejsledovanějších celebrit dnešní doby.
15.08.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Možná je to závist kvůli Benovu úžasnému vzhledu, možná je to jen nešikovný výběr rolí: Jeho herecká pověst se neustále pohybuje jako na horské dráze - někdy nahoru, jindy dolů. Po malých nezávislých filmech z jeho raných let následovaly trháky jako Armaggedon a Pearl Harbour. Vypadal v nich dobře, ale prý mu chybělo charisma. Někdy také úplně šlápl vedle, jako například ve filmu Gigli, který natočil se svou tehdejší snoubenkou Jennifer Lopez: Affleck za něj získal anti-Oskara, Zlatou malinu. Ještě předtím však získal Oscara a Zlatý glóbus za nejlepší scénář k filmu Dobrý Will Hunting, který napsal společně s Mattem Damonem. V den jeho narozenin si s námi pojďte připomenout jeho trnitou cestu ke slávě a štěstí v lásce.

Spousta nominací na Malinu - a pak oscarový triumf

Sedmkrát byl nominován na Zlatou malinu, cenu za nejhorší herecký výkon. V roce 2006 však získal na filmovém festivalu v Benátkách cenu Coppa Volpi za nejlepší herecký výkon ve filmu Hollywoodland. A od té doby, co se začal věnovat režii (a posléze i hraní hlavních rolí), je Ben stálým příjemcem krásných zlatých trofejí. Hlavní událost: přelom roku 2012/2013 a film "Argo". Od Glóbů přes Ceny Akademie filmových kritiků (SAG Awards), až po Critics' Choice Awards, výčet jeho ocenění nebere konce. 

Rozpad jedné báječné rodiny

Big Ben, který se narodil v Kalifornii a vyrostl v Massachusetts, se od té doby zabydlel v Hollywoodu. Po vztahu s Jennifer Lopez (společně byli "Bennifer") se rozhodl pro klidný a skromný vztah s Jennifer Garner. Přitom měl po svém boku v těchto letech hned čtyři akční hrdiny: bývalou agentku Garnerovou z Aliasu, konkrétně svou manželku. A Violet a Seraphina, jejich dcery, stejně jako jejich syn Samuel, narozený v roce 2012. Bohužel tento pohádkový příběh končí v roce 2015, kdy Affleck a Garner oznamují, že se rozvádějí, a to pouhý den po desátém výročí svatby. Kdo však tušil, že půjde o hořkou válku růží, rozhodně se mýlil. Oba se vzorně starají o své děti a o své bývalé lásce neřeknou jediné špatné slovo. V Hollywoodu to není žádná samozřejmost.

Filmový trhák "Batman vs. Superman: Dawn of Justice"

Ale z profesního hlediska si pohledný Ben nemůže stěžovat. Pryč jsou doby, kdy byl terčem posměchu. V roce 2016 se vydal ve stopách Christiana Balea, George Clooneyho a Michaela Keatona a černý plášť a masku s netopýříma ušima si vzal za své: Ve filmu Batman vs. Superman: Dawn of Justice, který zaznamenal obrovský kasovní úspěch po celém světě, viděli fanoušci svého Bena jako Batmana vůbec poprvé. Nejen fanoušci v kině si zřejmě mysleli, že odvedl dobrou práci. Do role Batmana se opět převtělil v komiksových adaptacích od DC " Suicide Squad " a " Justice League ". A na novém filmu o Batmanovi se již pracovalo. Několik měsíců se dokonce připravoval i na křeslo režiséra - dokud z projektu na konci ledna 2017 nevycouval.

Ben a alkohol

Místo toho se Ben raději stará o své zdraví. Sem a tam se herec příliš utápí v alkoholu a hazardních hrách. Poprvé vystřízlivěl v polovině 90. let a v roce 2001 byl na pořadu dne další absťák. V roce 2017, po rozvodu s Jennifer Garner, byl opět přijat na kliniku. Momentálně vše vypadá, že Ben zvládl odvykací kúru a zapřísahá se, že alkohol už  nebude nikdy pít.

Kámoš na celý život

Ben se už zlatých malin bát nemusí. Před čím by se však měl mít na pozoru, jsou gamblerské stoly, které ho magicky přitahují. Údajně to byl také důvod (kromě údajné aféry s chůvou Christine Ouzounian a Benovy konzumace alkoholu) rozpadu manželství s Jennifer Garner. Možná by na něj mohl dohlédnout kamarád Matt Damon - sám šťastně ženatý otec čtyř dětí? Protože ti dva už plánují nové společné filmové projekty. Výjimečné přátelství s Mattem Damonem bylo vždy Affleckovým nejdelším a nejšťastnějším vztahem.

Ben Affleck a láska po svatbě

V roce 2017 byl Affleck pravidelně vídán s televizní producentkou Lindsay Shookus, ale i když se o nové velké lásce ještě šuškalo, už bylo po všem. V roce 2019 se při natáčení thrilleru Deep Water setkal s kubánskou herečkou a Bond girl Anou de Armas. Před kamerou hráli manželský pár a v zákulisí to mezi nimi také pořádně jiskřilo. Stále častěji se objevovali na veřejnosti a v roce 2020 se k němu dokonce nastěhovala. To zřejmě nebyl recept na úspěch - vztah se rozpadl.

Milostný comeback s J.Lo

Po týdnech dohadů, zvěstí a nadějí mnoha fanoušků Bennifera přišla v roce 2021 šťastná zpráva. Ben Affleck a Jennifer Lopez - 2. kolo! Na internetu už nějakou dobu kolovaly fotografie, na kterých spolu dovádějí. Ale pak, právě v den svých 52. narozenin, J.Lo sama nahrála na svůj účet na Instagramu několik selfie, na kterých se s Benem očividně líbají a jsou do sebe zamilovaní. V červenci 2022 do toho skočili po hlavě a vzali se na malém obřadu v Las Vegas. Hollywoodský příběh v reálném životě!

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best