Home  /  Entertainment  /  Oh shit!: Tohle je 5 písní s největším počtem sprostých slov

Oh shit!: Tohle je 5 písní s největším počtem sprostých slov

Nadávání je lidské, i když obecně rozhodně nepatří k dobrým mravům. Na druhou stranu v umění je to samozřejmě něco jiného.
13.04.2023
Text: Daniel Schieferdecker
Foto: Universal

V umění je to samozřejmě něco jiného, tam může něco takového projít jako autentické, jako například v případě Eminema - i když v oblasti hudby se samozřejmě musíte smířit s tím, že písně s hrubým slovníkem se budou v rádiích hrát jen málo. V době streamování by to však mělo zajímat jen málokoho, zvlášť když zde uvedení umělci rozhodně necílí na rádiové rotace.

Do háje! V těchto 10 z****ných písních lidé nadávali tak, že se prohýbaly trámy

Některé z uvedených písní se dokonce dostaly do Guinnessovy knihy rekordů počtem sprostých slov. Ať nikdo netvrdí, že s nevymáchanou hubou se nedá nic dokázat. (Pokud v tomto seznamu chybí nějaké písně, které nám zcela proklouzly mezi prsty: Rádi se o nich dozvíme).

1. "F*ck The World" od Insane Clown Posse

The Insane Clown Posse je rapové duo, které patří do hiphopového subžánru horrorcore - typu rapu, v němž se vyprávějí hororové příběhy. Skupina The Insane Clown Posse existuje od roku 1986 a dva rappeři Violent J a Shaggy 2 Dope, kteří obvykle vystupují s černobílými tvářemi hororových klaunů, si během let dokázali vybudovat kultovní status. Jedním z důvodů je jistě jejich píseň F*ck The World z roku 1999, v níž je slovo "fuck" použito 105krát (93krát "jen" Violent J). Jejich album The Great Milenko vyšlo na labelu Hollywood Records, který patří společnosti Disney - což vedlo ke skandálu, protože některé bohoslovce to tak rozčílilo, že nahrávací společnost ukončila spolupráci s Insane Clown Posse. Celou věc provázelo velké mediální šílenství, z něhož kapela samozřejmě těžila. Píseň F*ck The World, která se pak objevila na následujícím albu The Amazing Jeckel Brothers, pak byla důsledkem negativity, s níž se kapela v té době musela vypořádat - což vedlo k tomu, že "Fuck" zaznělo 105krát.

2. „Real Ni**a Roll Call“ von Lil Jon & The East Side Boyz feat. Ice Cube

Následující píseň Real Ni**a Roll Call od Lil Jon & The East Side Boyz feat. Ice Cube se objevila na Lil Jonově albu Crunk Juice už v roce 2004. Na desce se podílela řada tehdejších hiphopových hvězd, například Nas, Ludacris, Usher, Pharrell a T.I., ale píseň Real Ni**a Roll Call si rozhodně pro sebe ukradla celou show. Do Guinnessovy knihy rekordů se dostala s 295 explicitními výrazy, jak se říká. Většina z nich jsou konvenční slova, která byste očekávali v každé rapové písni, například "motherfucker", "bitch", "pussy"... vlastně docela nuda.

3. „N.S.F.W.“ od Psychostick

Ještě méně nápaditá ve výběru slov, ale o to kreativnější v jejich použití (a především: nekompromisní!) je skupina Psychostick se svou písní N.S.F.W. z roku 2014. Skupina je komediální metalovou kapelou a N.S.F.W. , která zajímavě začíná poctou Mozartově Kleine Nachtmusik (Malé noční hudbě), se dostává k jádru metalové i komediální složky takovým způsobem, že nezbývá než uctivě smeknout klobouk. Výsledek: slovo "fuck" zazní v N.S.F.W. 450krát. Wow.

4. „F**king In Heaven“ od Fatboy Slim

DJ a producent Fatboy Slim je známý především díky svým skladbám Praise You, Right Here, Right Now a Gangster Trippin, ale také díky remixům pro interprety jako Beastie Boys nebo A Tribe Called Quest. Fatboy Slim není známý přílišným nadáváním, možná také proto, že svou zálibu v něm už prožil v písni F**king In Heaven. Slovo "f**king" se v písni objevuje 109krát, ale jeho použití nelze označit za zvlášť kreativní. Fatboy Slim se za to alespoň na konci písně omlouvá a vydává varování: " Alright, please don't play this for anybody. I don't normally do this." (Normálně to nedělám.)

5. „Y’all Want A Single“ od Korn

Nejvíce nadávek celkově se určitě objevuje v rapu - což je logické. Ale i v kytarové hudbě si některé kapely občas musí vymýt ústa mýdlem, zejména v Nu metalu. Ale kdo si myslel, že Limp Bizkit jsou ti nejsprostší tlučhubové, je na omylu. Kluci z Korn, spoluzakladatelé tohoto žánru, to ve své písni Y'all Want A Single, která letos slaví 20. výročí, dotáhli do extrému a během tří minut použili slovo "fuck" 65krát. To je třeba umět.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best