Home  /  Entertainment  /  Pod zemí: Nový seriál společnosti Apple Silo je geniální a nesmírně vzrušující dystopie

Pod zemí: Nový seriál společnosti Apple Silo je geniální a nesmírně vzrušující dystopie

Nový seriál společnosti Apple Silo je již nyní jedním z vrcholů letošního streamování. O dystopickém seriálu s Rebeccou Ferguson máme všechny informace.
11.05.2023
Text: Mario Mirschberger
Foto: AppleTV+

Seriály zabývající se apokalyptickými scénáři jsou opět trendem ve streamování. V současné době vítězí AppleTV. Nedávno byly zpřístupněny první epizody sci-fi seriálu Silo. Příběh se odehrává ve zničeném a otráveném světě, v němž malá část lidstva přežila v silu a vybudovala zde civilizaci. Proč jsou ale apokalyptické a dystopické seriály vždy těmi, které mají u diváků tak mimořádný úspěch? Silo se drží trendu, ale dělá pár věcí jinak a vytváří nový seriálový highlight, který je z hlediska napětí těžko překonatelný.

O čem přesně je nová Apple série Silo?

Svět je zničený a zřejmě i otrávený. Posledních 10 000 lidí žije v kilometr hlubokém silu, které je chrání před nebezpečím. V tomto silu si lidé vybudovali civilizaci o stovkách pater. Kdo silo postavil, proč bylo postaveno a co se vlastně stalo se světem mimo silo, nikdo neví. Ti, kteří se to pokusí zjistit, čelí katastrofálním následkům. Inženýrka Juliette (Rebecca Ferguson) hledá odpovědi na otázku vraždy milované osoby a narazí na záhadu. Není snad všechno tak, jak se říká?

Proč je Silo tak vynikajícím seriálem společnosti Apple?

Mezitím se seriálový svět poněkud změnil. Velké, vzrušující novinky se na Netflixu objevují už jen zřídka. Streamovací platformy jako Disney+ a AppleTV+ je již dávno dohnaly a samy produkují propracovanější filmy a seriály. Není tedy překvapením, že Silo od AppleTV+ je perfektně zrežírovaný seriál o zániku světa. Napětí, nejistota a nový, dosud neviděný svět se všemi detaily je působivý. Při scénách, kdy se Juliette vydává na průzkum do Sila a objevuje skrytá místa, se vám zatají dech - napětím, ale také proto, že prostředí je fascinující.

Stojí Silo na AppleTV+ za to?

Seriál Silo od společnosti Apple už teď patří k našim seriálovým vrcholům roku. Napínavý příběh, zdánlivě známý, ale neotřelý přístup a v neposlední řadě herecké výkony Rebeccy Ferguson, Rashidy Jones a Davida Oyelowa jsou naprosto na jedničku. Silo stojí za to. Fanoušci Snowpiercera a Westworldu si zde přijdou na své. Nový díl je uváděn vždy v pátek.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best