Home  /  Entertainment  /  Proč se nikomu nelíbí spin-off seriálu The Witcher: Blood Origin?

Proč se nikomu nelíbí spin-off seriálu The Witcher: Blood Origin?

Kdo vždycky chtěl vědět, jak se stalo, že Zaklínači musí chodit na lovy příšer, dostane odpověď ve hře The Witcher: Blood Origin. Ale ne všem se to líbí.
24.01.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Netflix

Skoro to vypadá, jako by streamovací služby čekaly, až z každého seriálu udělají prequel nebo spin-off. U filmů Marvelu se zdá, že tento kalkul funguje. Co funguje, nemůže se pokazit s úspěšnou fantasy sérií Zaklínač, že? Tvůrci však nepočítali s fanoušky a Zaklínače: Pokrevní pouto brutálně trestají. Čtyřdílný seriál běží na Netflixu od Vánoc a má historicky špatnou sledovanost. Proč se nikomu nelíbí prequel Geralta z Rivie?

Zaklínač: Pokrevní pouto na Netflixu se zdá být propadákem

Předkové Geralta z Rivie: O čem je Zaklínač: Pokrevní pouto na Netflixu

Jsme 1200 let před Geraltovou dobou. O Zaklínači ještě nikdo neslyšel, a jak by mohl, vždyť ještě neexistuje. Je to také proto, že lovci šelem zatím nemají žádnou práci. To se však změní. Dříve než se Zaklínač toulal po zemi a živil se lovem nestvůr, vládli kontinentu elfové. Zaklínač: Pokrevní pouto vypráví příběh skupiny sedmi odvážných hrdinek, které se nemohou od sebe více lišit a které se vzbouří proti diktátorskému impériu. Jejich společná cesta změní celý svět, protože konjunkce sfér způsobí střet různých paralelních dimenzí. Světy nestvůr, lidí, elfů a dalších bytostí se spojí v jeden.

Zaklínač: Pokrevní pouto na Netflixu: trest kvůli odchodu Henryho Cavilla?

Skvělá kniha nemusí nutně znamenat, že filmová adaptace bude hitem. Netflix si to bolestně uvědomuje u svého prequelu k Zaklínači. Hodnocení na Metacritic dosahuje 47 bodů u novinářů a kritiků a katastrofálních 0,7 u diváků. Rotten Tomatoes není o nic méně přísný. Recenze mu dávají pouhých 33 procent. Špatné dialogy, předvídatelný příběh, kterému nepřidá ani těch pár sexuálních scén, a příšerné speciální efekty fanoušky naštvou. Jak moc je ale kritika oprávněná a nejde možná o něco úplně jiného?

Před několika týdny bylo oznámeno, že Henry Cavill po třetí sérii roli opustí. Cavill, který je také považován za příštího Jamese Bonda, měl vyhlídky na návrat v roli Supermana, z čehož však sešlo. V roli Geralta z Rivie si Cavill dokázal zajistit věrnou fanouškovskou základnu, a tak byl šok, když oznámil svůj odchod, velký. Zklamání z toho vede ke špatným recenzím spin-offu, s nímž však Henry Cavill nemá vůbec nic společného. Ale zdá se, že fanouškům (převážně ženského pohlaví) Zaklínače je to jedno. Tato nespokojenost by mohla být jen malou předzvěstí, kterou producenti pocítí, až bude uvedena nová sezóna Zaklínače s Liamem Hemsworthem v hlavní roli.

Pokud chcete posoudit sami, můžete se na čtyři díly Zaklínače: Pokrevní pouto podívat na Netflixu.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best