Home  /  Entertainment  /  Queen B se vrací zpátky na trůn! Co víme o jejím novém albu?
Beyoncé

Queen B se vrací zpátky na trůn! Co víme o jejím novém albu?

Attention Attention! Queen B se po více než šesti letech vrací zpátky na trůn s novým studiovým albem Renaissance, které vychází již 29. července.
25.06.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty images

Streamingová společnost Tidal před několika dny zveřejnila název a datum vydání zpěvaččina dalšího projektu, zatímco “bio” Beyoncé na sociálních sítích byly aktualizovány slovy "act i RENAISSANCE 7.29". Zda to znamená i další "akty" v budoucnu, se teprve uvidí, ale název, počet skladeb (šestnáct!) i datum vydání jsou již jasné. Prvním oficiálním singlem z alba se stala skladba Break My Soul, která měla premiéru 20. června.

Server Variety prozradil, že plánované album bude obsahovat jak taneční, tak i country skladby a textově na něj přispěje také autor několika úspěšných hitů Ryan Tedder, který je spoluautorem skladby Halo z roku 2008. Ke spolupráci byl prizván také Raphael Saadiq, který vytvořil hity pro Mary J. Blige, Stevieho Wondera či Johna Legenda a produkoval také desku A Seat at the Table - kritiky opěvované album Solange Knowles, neméně úspěšné sestry Beyoncé.  

Zpěvačka se však během své šestileté pauzy v nahrávaní sólových alb úplně neodmlčela. V roce 2018 vydala s manželem Jay-Z společné album Everything Is Love, které doprovázelo celosvětové turné On the Run II. V roce 2019 vydala album Homecoming: The Live Album, které následovalo po jejím triumfálním vystoupení na festivalu Coachella. V tomtéž roce vydala také album The Lion King: The Gift a také vizuální album Black Is King.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best