Home  /  Entertainment  /  Říkejme jim jménem

Říkejme jim jménem

Toto je 5 nejčastějších ženských jmen v písních.
13.12.2022
Text: Daniel Schieferdecker
Foto: Getty Images

Říká se, že jména nejsou nic hmatatelného a snadno se mohou změnit. Tak to opravdu často může být. Vždyť jména se zpívají v nesčetných písních, stále dokola. Od Whole Lotta Rosie od AC/DC po Eleanor Rigby od Beatles, od Come On, Eileen od Dexy's Midnight Runners po Billie Jean od Michaela Jacksona - téměř o každém ženském jménu se zpívalo, alespoň o těch nejčastějších (a samozřejmě také o mužských jménech). Nedávno se Layla také dočkala nového života - ale to už je jiný příběh. Nyní jsme se podívali na to, o kterých ženských jménech se vlastně nejčastěji zpívá, a tak je tu máme:

Jména těchto žen se nejčastěji objevují v písních mezinárodního popu

Na seznamu je hned patrné, že v něm zatím chybí módní jména z minulých let. Bude zajímavé sledovat, zda se písně o Emilii, Mie, Hanně, Sophii a Emmě budou v příštích letech hrát na příslušných streamovacích portálech.

Zde jsou však nejčastěji zpívaná ženská jména v písních v obráceném pořadí:

5. Angela

Ano, stará dobrá Angela - jméno, které jistě celkově ztratilo na popularitě (nejen po politickém odchodu Angely Merkelové), ale na věky se uchytilo v různých popových písních, samozřejmě i ve variantách jako Angelina nebo Angie. Nejznámější písní o Angele je jistě Angie od Rolling Stones, ale písně o té či oné Angele tohoto světa napsali také Mötley Crüe, Bob James, Saian Supa Crew, Toto a Peter Maffay.

4. Jennifer

Jméno Jennifer je také trochu nemoderní, i když jedna nebo druhá Jennifer je stále známá. Není divu, protože toto jméno bylo po dlouhou dobu velmi populární a dostalo se i do různých písní. Ať už jde o Jennifer, Jenny, Jeanny nebo Jen - o Jennifer tohoto světa už zpívali umělci jako The Killers, Florence + The Machine, Felix Jaehn, Schmyt, AnnenMayKantereit, Falco, Bushido a Paolo Nutini. Jennifer Lopez si dokonce vytvořila vlastní hudební památník s Jenny From The Block - proč ne? Nemusíte vždy přenechávat pole působnosti jiným.

3. Alice

Alice je také věčné hudební jméno - a bezpochyby nejznámější je skladba Living Next Door To Alice od skupiny Smokie se světoznámým textem "Who The Fuck Is Alice? Za to, že se o hodné Alence v historii popu zpívá tak často, může především příběh Alenky v říši divů, který zřejmě mnoho umělců považovalo za natolik vzrušující, že o Alici zpívali také umělci jako Lady Gaga, Avril Lavigne, Cro a Broilers.

2. Susanne

Na druhém místě v oblíbenosti ženských jmen je jméno Susanne, což je jistě dáno i tím, že existují různé pravopisné podoby a zkratky tohoto jména. Ať už se jedná o Sue, Suzy, Suzanne nebo Suse - s písněmi Susanne by se daly vytvářet nekonečné seznamy skladeb. Mezi nejznámější zpěváky Susi patří určitě Leonard Cohen, Ramones, Passenger, Nina Simone, Nick Cave, Peter Gabriel, The White Stripes a mnoho dalších.

1. Maria

Dobře, přiznáváme: skutečnost, že se na prvním místě tohoto seznamu ocitly Marie, Maria, Marianne, Marie atd., je skutečně málo překvapivá. Na jedné straně hraje do karet náboženský aspekt: Marie je přece jméno Ježíšovy matky v křesťanských příbězích, stejně jako byla Máří Magdaléna oblíbeným tématem v dobách, kdy křesťanské náboženství v západním světě ještě něco znamenalo. Ale - a to bychom neměli podceňovat - Mary Jane je synonymem pro marihuanu - a materiál, z něhož se skládají zhulenecké sny, je také tématem nesčetných písní od nás až po zámoří. Nezapomeňte: Existuje také nápoj s názvem Bloody Mary. Proto: 2Pac, Tina Turner, Tom Petty, Lady Gaga, Night Lovell, Harry Belafonte, Blondie, Ricky Martin, Santana - mám pocit, že každá druhá píseň o ženě je určena Marii. Všechny Marie světa, nechte se oslavit hudbou!

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best