Home  /  Entertainment  /  Saw 10 bude mít premiéru na Halloween - sice až v roce 2023, ale s Jigsawem!

Saw 10 bude mít premiéru na Halloween - sice až v roce 2023, ale s Jigsawem!

Hororová série Saw se vrací s novým filmem. A pravděpodobně také se známou tváří.
30.08.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Halloween 2022 je teprve před námi a příští rok se zdá být ještě daleko. Ale i tak bychom vám to rádi řekli: SAW SE VRACÍ! Krátce před Halloweenem 2023 - s desátým dílem. A nečekaným hostem. Krátká připomínka: V posledním díle „Saw: Spiral" hrál Chris Rock policistu a vnesl do filmu trochu humoru. V novém díle se však vracejí k originálu a Jigsawův killer John Kramer by mohl znovu ožít.

„Mohu vám slíbit, že to všechny fanoušky Johna Kramera opravdu potěší.“ Scénárista Josh Stolberg

Fanoušci prvních dílů se mohou radovat

Scénárista Josh Stolberg již naznačil, že by se mohl vrátit John Kramer, známý také jako Jigsaw z prvních filmů. V příspěvku na Twitteru Stolberg napsal: „Mohl bych vám hned říct, že poteče krev - ale to už víte. Mohu vám však slíbit, že to všechny fanoušky Johna Kramera opravdu potěší."


John Kramer zemřel ve filmu Saw III. Před svou smrtí vlákal předem vybrané oběti do pasti, hrál s nimi mučící hry a sliboval jim svobodu, pokud si za to způsobí bolest nebo splní jiné nelidsky odporné úkoly.

Předpoklad, že se Kramer ve filmu objeví, podporuje i fakt, že desátý díl je prequelem. Přesto se film bude pravděpodobně lišit od prvních dílů. Podle zpráv z médií budou „hry" zobrazeny z pohledu vraha namísto obětí a je dost možné, že se vrátí i Tobin Bell, který hraje roli vraha Jigsawa. Určitě si pamatujete  jeho tvář:

Uvedení filmu krátce před Halloweenem 2023 

Prequel bude režírovat režisér Kevin Greutert. Své schopnosti prokázal již v šestém a sedmém díle. Tvůrce filmu Saw James Wan je momentálně zaneprázdněn jinde: natáčením filmu Aquaman and The Lost Kingdom.   

Film bude uveden do amerických kin 27. října 2023, tedy těsně před Halloweenem. O přesném termínu uvedení filmu u nás zatím není nic známo.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best