Home  /  Entertainment  /  Seriál The Idol končí po první řadě

Seriál The Idol končí po první řadě

The Weeknd a jeho paruka si konečně mohou odpočinout.
05.09.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Jsou seriály, které proběhnou jako horečnaté sny: netrvají dlouho, jsou zvláštní, všichni o nich mluví a brzy na ně zapomenou. Třeba remake Gossip Girl, velmi drahé Rings of Power nebo dokonce druhá série Euphorie. Ale nic nás nepřipravilo (ani nepřipravilo nejvyšší vedení HBO) na velkolepou katastrofu, jakou byl Idol. Jestliže nás první díl svou brakovostí pobavil a rozdělil a jestliže nám nejnenáviděnější hollywoodský enfant prodige Sam Levinson sliboval nejlepší seriál léta, zbytek série byl mistrovským dílem špatného scénáře, který vyvrcholil naprosto nelogickým koncem poté, co sama televize stáhla celou epizodu seriálu uprostřed vysílacího plánu - což je prakticky neslýchané rozhodnutí, které svědčí o tom, jak velká nedůvěra k seriálu panovala.

Jestliže však Lily-Rose Depp vyšla z této katastrofy se zachráněnou pověstí díky svým hereckým schopnostem a dvěma písním World Class Sinner a Dollhouse, vše ostatní v seriálu kritici i diváci zařízli. Dnes však přišla poslední rána: HBO seriál oficiálně zrušila.

Proč byl The Idol tak kontroverzní?

Kontroverze začaly už při natáčení, kdy časopis Rolling Stone odhalil podobu seriálu, The Weeknd na Twitteru urazil noviny, ze seriálu odešla režisérka Amy Seimetz kvůli "ženskému pohledu" (což byla zpráva, která okamžitě ukázala, jaké záměry Levinson a Tesfaye se seriálem mají) a náhle se do něj zapojil Sam Levinson, který se pustil do přetáčení stávajícího materiálu, aby natočil materiál nový. V prvních epizodách seriálu, které byly přivítány nepříliš nadšenou kritikou, se pak jasně ukázal rozdíl v kvalitě scén natočených Seimetzovou a Levinsonem, zatímco výkon The Weeknda vzbudil četné internetové posměšky.

Skutečnost, že domácí publikum zjevně nesnášelo četné sexuální scény, stejně jako psychologickou atmosféru seriálu, sice poněkud pochmurnou, ale rozhodně ne tak úzkostnou a zvrácenou, jak si mnozí mysleli, pak již předznamenala jeho neúspěch. Člověk přece jenom nežije jenom ze škodolibosti a nenávistného sledování.

@nssmagazine Although the show received a standing ovation, controversy arose after many critics pointed out the over-sexualization of characters. Notable guests at the premiere include Travis Scott (who was sighted with his album briefcase), Julia Fox, and Fai Khadra all of whom were also present at the after-party of the event with @Saint Léon #cannes #cannesfilmfestival #2023 #theidol #hbo #samlevinson #theweeknd #abeltesfaye #lilyrosedepp #travisscott #fashion #juliafox #future #faikhadra #Cannes2023 #TikTokShortFilm ♬ original sound - nss magazine

Ve skutečnosti bylo již dříve v létě upřesněno, že The Idol bude minisérie bez pokračování. Nicméně po humbuku vyvolaném Levinsonem, který ji na prezentaci v Cannes označil za "největší show léta", po bouři kontroverze, kterou se hvězdné obsazení (Jennie z Blackpink, Rachel Sennott, Troye Sivan a samotný The Weeknd i Mike Dean) snažilo zažehnat, ji vidělo stále méně lidí, které jistě odradil jízlivý humor na Twitteru, špatné recenze a rozhodnutí HBO zrušit celou epizodu, aby zachránila, co se zachránit dalo. Zmatek ostatně způsobily i rozdílné informace, které měli herci k dispozici, protože Moses Sumney, další výrazná hvězda seriálu, při podpisu smlouvy uvedl, že jde o limitovanou sérii, zatímco Da'Vine Joy Randolph nedávno řekla, že věří, že druhá série bude. The Idol zkrátka skončil tak, jak začal: v naprostém chaosu.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best