Home  /  Entertainment  /  Slavnost Gamescom 2022: Na jaké herní novinky se můžete těšit?

Slavnost Gamescom 2022: Na jaké herní novinky se můžete těšit?

Cesta do starověké Číny, film jako hra nebo strhující podívaná s mutanty.
13.09.2022
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Studio Everstone Games

Po dvouleté nedobrovolné přestávce se v Kolíně nad Rýnem nedávno uskutečnil Gamescom 2022 - živě a v plné kráse. Nejen fanoušci, ale i herní vývojáři čekali na představení svých nových her pro rok 2022/2023. Některé informace unikly již dříve. To však vůbec nezmírnilo očekávání. Zejména během premiérového živého vysílání byla promítnuta řada nových upoutávek.

Tyto upoutávky na hry vzbudily u publika na veletrhu Gamescom 2022 největší nadšení.

Veletrh Gamescom 2022 zaznamenal nový rekord v návštěvnosti, přestože řada nejznámějších herních vývojářů letos v Kolíně nad Rýnem nebyla zastoupena. V důsledku toho chyběly velké trháky, ale nyní alespoň mohou dostat šanci menší, neméně dobré hry.

1. Dead Island 2

Vítejte v apokalypse. O Dead Island 2 se v posledních týdnech hodně mluví, protože z Amazonu unikly první obrázky a datum vydání. 3. února 2023 konečně skončí desetileté čekání (!!!). Filmový trailer na tuto zombie střílečku se vyznačuje typickým černým humorem. Dead Island 2 je akční hra ve stylu střílečky z vlastního pohledu, která se odehrává v L.A. zamořeném zombíky - nebo spíše HELL-A. Los Angeles bylo zcela zamořeno, evakuační opatření selhala, armáda se stáhla a město se ocitlo v karanténě. Hráči jsou nakaženi, ale imunní a prožívají silné změny sami v sobě. Aby člověk unikl, musí se s vražednou osobností a možná i se zombie sžít.

2. Dune: Awakening

Díky novému filmu Denise Villeneuvea je svět Duny opět neuvěřitelně populární, a tak není divu, že je o hru Dune Awakening také velký zájem. Prvním cílem je bojovat o přežití na pouštní planetě Arrakis. Teprve pak můžete přemýšlet o tom, jak se chopit vlády. Přitom je třeba dávat pozor na písečné bouře, které jsou nejen životu nebezpečné, ale mohou také změnit krajinu. Hráči začínají s malým přístřeškem a snaží se vybudovat silnou základnu. Nechybí samozřejmě ani ikoničtí píseční červi. Totéž platí i pro vozidla z univerza Duny. Ti, kdo mají rádi filmy o Duně, si tuto hru, jejíž datum vydání je zatím ve hvězdách, zamilují.

3. The Finals

25 vteřin - to je vše, co stačí, abyste nadchli herní publikum. Střílečka pro více hráčů The Finals je zasazena do prostředí bojové herní show, kde proti sobě soutěžíte v týmech a musíte si vybojovat slávu a věhlas. To nejlepší na tom je? Titul bude zdarma a jeho vydání je naplánováno na konec letošního roku.

4. Atlas Fallen

Na tento seznam se dostala také německá hra. Atlas Fallen je akční hra na hrdiny, ve které jde především o písečnou magii. Ve fantastickém pouštním světě, kde vládnou bohové, musíte bojovat s příšerami, které lze porazit pouze pomocí zbraní měnících podobu a magických schopností. Hra byla oznámena na rok 2023.

5. Steelrising

Rok 1789 je rokem dobytí Bastily a počátkem pádu monarchie. Co kdyby král Ludvík XVI., který miloval hodinářství, postavil armádu robotů, kteří by dokázali potlačit povstání? Steelrising představuje alternativu ke skutečné historii. Aegis, kdysi automat, který tančil pro potěšení dvora, je nyní válečníkem a tělesným strážcem Marie Antoinetty. Jménem královny musí Aegis projít Paříží plnou strojů.

6. The Callisto Protocol

Protokol Callisto se dá označit za pořádný masakr, který opravdu není pro každého. Například nepřátelé na konci dlouhého vodního kanálu připomínajícího skluzavku jsou vrženi do podivných strojů připomínajících mlýnek na maso a smrtícího obřího ventilátoru. A pak je tu technika mutace, kdy nepřátelům náhle narostou chapadla, a pokud je nezabijete dostatečně rychle, zmutují ještě víc a stanou se ještě silnějšími. 2. prosince může začít krvavá podívaná.

7. Destiny2: Forspoken

Když z Vězení Prastarých uprchnou nejobávanější zločinci, musí hráči spolupracovat s legendárním lovcem Cayde-6, aby je udrželi mimo město. Předvoj se nikdy nevzdává bez boje - o tom bude příběh hry Destiny 2: Forspoken. Hra je tak atraktivní, protože si konečně můžete vyzkoušet nový hybridní režim hry. Jmenuje se Gambit a představuje zcela nový způsob hraní Destiny 2.

8. Where Winds Meet

Nemusíte se závistivě dívat na Ghost of Tsushima. Ti, kteří chtěli právě takovou hru, ovšem v Říši středu, se mohou těšit na hru s otevřeným světem Where Winds Meet. Hra byla poprvé představena na veletrhu Gamescom a publikum ohromila. Vrací se do doby "Deseti království" a je v ní nutné probádat rozmanitou krajinu. Děj se odehrává v době vlády Li Jü, nesmrtelného krále básníků. Co je na ní zvláštního? Nemusíte nutně hrát bojovníka, možná vás více láká role lékaře nebo obchodníka. Zatím není známo datum vydání filmu Where Winds Meet. Do konce roku však bude uvedena beta verze.

9. Lies of P

Lži o P vychází z pohádky o Pinocchiovi. Tato verze je temný akční RPG příběh zasazený do steampunkového světa. Hráč se vžije do role mechanického panáčka Pinocchia a prozkoumá zdevastované město Krat. Zdá se, že se tu něco stalo, protože všude v ulicích leží mrtvoly a trosky, které vypovídají o krutých bojích. Vyzbrojeni mečem se na začátku hry pomalu vydáváte vpřed, abyste našli pana Geppetta, který se údajně nachází někde v Kratu a snad zná všechny odpovědi. Na veletrhu Gamescom hra zazářila hned ve třech kategoriích, včetně kategorie Nejlepší akční adventura. Hra Lies of P vyžaduje ještě trochu trpělivosti, protože vyjde až v roce 2023.

10. New Tales From the Borderlands

Hned v úvodní den veletrhu Gamescom byly oznámeny nové Tales From the Borderlands. Hra je pokračováním vynikající herní série Telltale Games Tales from the Borderlands, na které jsme čekali od roku 2015. Čeká nás nový příběh a kromě známých tváří i tři nové postavy - Anu, Octavio a Fran. Trailer je plný akce a humoru a ukázal, co hráče čeká. K vidění byl mimo jiné boj s akčními figurkami a herní show se žraloky. Vydání nových Tales From the Borderlands je naplánováno na 21. října 2022.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best