Home  /  Entertainment  /  Souboj titánů: Elon Musk a Mark Zuckerberg se budou prát v kleci. Kdo má větší šanci?

Souboj titánů: Elon Musk a Mark Zuckerberg se budou prát v kleci. Kdo má větší šanci?

Pokud by skutečně došlo na boxerský zápas mezi majitelem Twitteru Elonem Muskem a výkonným ředitelem společnosti Meta Markem Zuckerbergem, jeden z nich by měl pravděpodobně jasnou převahu. Podívejme se, kdo má v ringu větší šanci.
26.06.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

„Jsem připraven na souboj v kleci, pokud on je“ - tento tweet generálního ředitele společnosti Tesla Elona Muska vyvolává od středy divoké spekulace. Tím "on" má Musk na mysli meta-CEO Marka Zuckerberga. Znamená to tedy nyní, že se ti dva chtějí spolu utkat? Protože pokud ano, měl by si to Musk dvakrát rozmyslet. Majitel Twitteru možná Zuckerberga převyšuje svou výškou, ale Zuckerberg se už léta trénuje jako bojový stroj.

Jak dobrý je Mark Zuckerberg?

Devětatřicetiletý Zuckerberg už vyhrál několik turnajů v jiu-jitsu a je považován za nadějného bojovníka MMA. Jen před několika týdny prohlásil, že dokončil vyčerpávající trénink "Murph Challenge" - v rekordním tempu: 39 minut a 58 sekund.

Při tomto intenzivním kondičním tréninku, pojmenovaném na památku příslušníka amerického námořnictva Seal, který zahynul v Afghánistánu, musí účastníci uběhnout 1,6 kilometru (1 míli), udělat 100 kliků, 200 kliků a 300 dřepů a poté uběhnout další míli, přičemž mají na sobě devítikilovou vestu.

Podle sociálních sítí se Zuckerberg s časem pod 40 minut zařadil mezi jedno procento těch, kteří výzvu dokončili. Obecně je Zuckerbergova sportovní rutina na velmi vysoké úrovni. Na Instagramu se nedávno pochlubil svými zlatými a stříbrnými medailemi ze soutěží v jiu-jitsu.

Jak dobrý je Elon Musk?

A co Elon Musk v boji nabídne? Jednapadesátiletý Musk v rozhovorech tu a tam mluví o tom, že se v mládí v Jihoafrické republice účastnil "drsných pouličních bitek". O jeho současném tréninkovém programu toho příliš známo není.

Na sociálních platformách jsou mnozí nadšeni myšlenkou, že se oba technologičtí giganti setkají v ringu. „Bez ohledu na to, kdo by vyhrál, se asi všichni shodneme, že souboj Musk vs. Zuckerberg by byl jedním z nejzábavnějších zápasů vůbec,“ píše americký portál The Verge. Novinář má podezření, že Zuckerberg má lepší karty - nebo přesněji řečeno lepší pěsti. Muskovi však přiznává odvahu: „Musí k tomu dojít, nevzdávej to, Elone.“

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best