Home  /  Entertainment  /  Těchto 6 hvězd si přeje zůstat v anonymitě

Těchto 6 hvězd si přeje zůstat v anonymitě

Známe (a milujeme) jejich hudbu, ale ne jejich tváře.
01.06.2023
Text: Leonard Pack
Foto: ddp

Jsou slavní. Jsou úspěšní. Každý ví, jak vypadají. Neplatí to však pro všechny. Důvod: některé hvězdy se snaží chránit svou soukromou identitu mimo jeviště a showbyznys. Masky, paruky a make-up mají pomoci vytvořit populární alter ego. Takové, které neumožňuje vyvozovat žádné závěry o jejich skutečné podobě. JInak řečeno: skrývají svou tvář. Stejně jako se o to kdysi pokoušel Sido se svou stříbrnou maskou. Na rozdíl od rappera se to celebritám, které vám nyní představujeme, podařilo dodnes.

6 Hvězd, jejichž tváře nikdo nezná

Být úspěšný na scéně a zároveň mít nerušený soukromý život je pro každou celebritu jako jackpot. Následující hvězdy ovládají hru na schovávanou dodnes - navzdory své velké popularitě.


1. Sia

Je to žena s opravdu silným hlasem. A také ta s těmi šíleně velkými parukami. Sia se svými hity jako Cheap Thrills nebo Chandelier několik týdnů ovládala hitparády. Před svým velkým průlomem australská zpěvačka ještě vystupovala bez extravagantní pokrývky hlavy. Jak její sláva rostla, nasadila si černobílou paruku, podle které ji dnes všichni znají. Jinými slovy, každý vlastně ví, jak vypadá její tvář schovaná pod dlouhými umělými vlasy. Ale většina lidí by ji na ulici pravděpodobně nepoznala.

2. Marshmello

Hudební producent a DJ Marshmello chtěl a chce zůstat v anonymitě. Jeho pojistka: válcovitá helma se smajlíkem, připomínající stejnojmennou cukrovinku. Využívá ji ve svých hudebních videoklipech i na veřejnosti. Jeho vysvětlení: "Prostě si užívejte hudbu, o mě se nestarejte". Má pravdu!

3. The Residents

O The Residents vlastně nevíme vůbec nic. Známe jen jejich hudbu. Nejsou známy ani jejich přesné začátky, ani identita členů kapely. Chrání se bizarními maskami. Avantgardní kapela z USA se proslavila četnými interpretacemi cizího materiálu. Zpívali coververze písní Elvise Presleyho, Prince a Beatles. Dlouhou dobu kolovala neodbytná fáma, že se pod maskami skrývají skuteční Beatles. To bylo vyvráceno, protože The Residents jsou stále aktivní.

4. Cro

Nejznámějším německým příkladem anonymní hvězdy je Cro. Tento rapper prorazil v roce 2011 se svým hitem Easy. Jeho poznávací znamení: maska pandy, kterou má stále nasazenou. Zpočátku mu zakrývala polovinu obličeje, ale mezitím masku nahradila futuristická helma. O tom, kdo se pod tímto zvířecím doplňkem ukrývá, se neustále vedou dohady. Zatím se však nic neprokázalo. Ale to ani není nutné. Croova hudba se nám líbí taková, jaká je.

5. Daft Punk

Guy-Manuel de Homem-Christo a Thomas Bangalter jsou dva obyčejní kluci z Francie. Nikdy jste o nich neslyšeli? Ale jméno Daft Punk by vám mělo něco říkat. Právě pod tímto názvem se totiž tito dva hudebníci ukrývali. Svou elektronickou hudbou se proslavili po celém světě, ale známýmitvářemi se nikdy nestali. Nikdy totiž nebyli spatřeni na veřejnosti. Až do konce své kariéry v únoru 2021 si oba Francouzi zachovali anonymitu. Fanoušci jim však neodpustili, že se k hudbě obrátili zády.

6. Ski Aggu

Naše poslední hvězda, která skrývá svou tvář před veřejností, možná ještě není pro masy známá. Ale generace Z oslavuje rappera Ski Aggu minimálně od jeho hitu Partysahne. U Berlíňana jeho umělecké jméno mluví za vše. Vždy se objevuje v lyžařských brýlích. Jeho první turné (nazvané Aprés Ski) bylo zcela vyprodané. Jeho nové v zimě 2023 je na tom skoro stejně. Stojí tedy za to mít Ski Aggu v hledáčku - a to nejen kvůli lyžařským brýlím.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best