Home  /  Entertainment  /  The Gray Man: nejnákladnější film Netflixu, který se natáčel v Praze
The Gray Man: nejnákladnější film Netflixu, který se natáčel v Praze

The Gray Man: nejnákladnější film Netflixu, který se natáčel v Praze

Exploze, střelba, bouračky, ohňostroje a také spousta akčních záběrů z Prahy. Tak nějak by se dal ve zkratce popsat film The Gray Man z dílny Netflixu, který s rozpočtem 200 milionů dolarů představuje vůbec nejnákladnější snímek, jenž tato streamingová služba financovala. Režie se ujali bratři Russoové, kteří se podíleli například na snímcích Avengers: Infinity War a Endgame.
13.07.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Netflix

Děj filmu sleduje zkušeného žoldáka CIA Courta Gentryho (Ryan Gosling), který odhalí temné tajemství agentury a musí tak uprchnout před celosvětovým lovem, který vede jeho psychopatický bývalý kolega Lloyd Hansen (Chris Evans). Během útěku se Goslingova postava spojí s tajnou agentkou, jenž ztvární herečka Ana de Armas.

Zajímavostí je, že snímek byl z velké části natáčen v Praze. V oficiálním traileru se tak ještě před premiérou můžete podívat na ulice hlavního města v plamenech, střelbu u Rudolfína či zběsilou honičku v těsné blízkosti Veletržního paláce.

The Gray Man, natočený podle stejnojmenné románové série Marka Greaneyho, je poctou thrillerům 70. let, které bratři Russoovi, režiséři snímku, milovali během dospívání. "Náš otec byl jejich velkým fanouškem, takže jsme k nim měli citový vztah," řekl Joe Russo pro Netflix. "Stále se honíme za tímto druhem neutuchajícího vzrušení, které jsme měli, když jsme poprvé viděli film Francouzská spojka – ta energie a nutkání, které vás nutí sedět na okraji sedadla, zatímco sledujete, jak se příběh odvíjí. The Gray Man má spoustu těchto vlastností."

Hvězdné obsazení, které zahrnuje také Jessicu Henwick, Wagnera Mouru nebo Julii Butters, není jen na efekt. "Obsazení je rozhodující pro každý projekt. Chtěli jsme, aby byl film založen na psychologickém realismu. Jakkoliv jsou postavy ve snímku vyhrocené, hledali jsme herce, jež do něj vnesou určitou důvěryhodnost. Nemohli jsme mít větší štěstí, že můžeme pracovat s hereckým obsazením, které se nám podařilo dát dohromady. Potřebovali jsme herce na takové úrovni, aby dokázali plně ztvárnit vizi světa, který jsme vymysleli," řekl Anthony Russo.

Podívejte se na trailer k filmu, po jehož zhlédnutí si možná během procházky historickým centrem Prahy budete chtít hlídat záda. The Gray Man bude mít premiéru na Netflixu již 22. července.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best