Home  /  Entertainment  /  The Recruit: Noah Centineo v matoucím finále špionážního seriálu

The Recruit: Noah Centineo v matoucím finále špionážního seriálu

Po čtyřech týdnech sesadil nový seriál společnosti Netflix The Recruit s Noahem Centineem z trůnu Wednesday. Stejně jako seriál Addamsova rodina však i Rekrut končí drsným a nečekaným závěrečným zvratem. Ale nemějte obavy - konec vám vysvětlíme.
01.01.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Netflix

The Recruit na Netflixu končí drsným cliffhangerem - vysvětlení konce

Upozornění: Následují spoilery k seriálu The Recruit na Netflixu

Po čtyřech týdnech na prvním místě žebříčku Netflixu (kromě těch dvou dnů, kdy se všichni dívali na dokument Harry & Meghan) se Wednesday musí vzdát svého trůnu. A ne, ještě není Emily v Paříži, ale krimi/thriller/komediální seriál s Noahem Centineem v hlavní roli. Jedná se samozřejmě o seriál The Recruit, který je na Netflixu k dispozici již od 16. prosince. Americký lamač dívčích srdcí Noah Centineo tentokrát nehraje přitroublého, ale okouzlujícího milovníka v romantické komedii, nýbrž přitroublého, ale okouzlujícího právníka CIA, který právě začíná svou kariéru. Až příliš brzy se však ocitne uprostřed velkého spiknutí, které nám na konci přináší několik otázek.

O čem je seriál The Recruit s Noahem Centineo?

Noah Centineo hraje v seriálu Rekrut Owena Hendrickse, šarmantního mladého právníka, který žije se svou bývalkou Hannah (Fivel Stewart) a jejím novým přítelem v duchu generace Z - protože nájmy jsou drahé. Po ukončení právnických studií nastupuje Owen přímo do CIA, kde se nejprve musí vypořádat s konspiračními teoriemi občanů. Většinou je to nesmysl, ale z jednoho dopisu se mu napnou uši. Než se nováček, který miluje Taylor Swift, naděje, ocitne se v nebezpečné situaci zahrnující ruskou mafii, bývalou agentku Max (Laura Haddock), která hrozí odhalením tajemství CIA, a pobyt v Jemenu. A to vše ještě předtím, než mu personální oddělení vysvětlilo, jak se to dělá s účty za letenky.

Není zcela jisté, čím přesně chce The Recruit být. Směs komedie a akčního thrilleru v hlavní roli s image Jamese Bonda, který si vlastně vydělává romantickými komediemi. Z tohoto důvodu se ho seriál také pravděpodobně snaží dát dohromady s každou ženou jeho věku - a že jich není málo! A to i přesto, že chemie mezi ním a ostatními ženami je mizivá - spíš to vypadá, jako by ho všechny chtěly litovat. Zejména Max má ve skutečnosti důležitější věci na práci než řešit milostné problémy. Protože největší cliffhanger a dějový zvrat série se týká právě jí.

The Recruit: Vysvětlení finále s Max a její dcerou Karolinou

V jednom z největších dějových zvratů seriálu se diváci dozvědí, že Maxinina dcera Karolina je stále naživu. Na začátku první série seriálu Rekrut, když byla Max ještě ve vězení, ji napadla jedna z vězeňkyň. Aby se ochránila, vyhrožuje Max její rodině, ale zdůrazňuje, že by dceru ušetřila, protože sama měla také dceru. Není to blíže popsáno, ale je jasně naznačeno, že její dcera je mrtvá.


Diváci dostanou malou nápovědu v sedmé epizodě, kdy Owen potká v baru ženu jménem Marta. Rychle se ukáže, že Marta je ve skutečnosti ruská špionka Nichka. Na konci seriálu od Netflixu se však ukáže, že Nichka je vlastně Karolina, která Owena a Maxe sleduje od chvíle, kdy se oba vrátili do Evropy.

Vysvětlení Karolininých motivů v seriálu The Rekruit

Krátce poté, co diváci zjistí, že Maxova dcera je ve skutečnosti stále naživu, Karolina svou matku zastřelí. V seriálu bylo naznačeno, že Max měla na svou dceru jen dobré vzpomínky a zřejmě předpokládala, že už nežije. Přesné motivy, proč Karolina zastřelila svou matku, se nám nepodařilo odhalit - Karolina bohužel v Rekrutovi nepřednese žádný padoušský monolog. Existuje však několik vodítek, z nichž lze odvodit, proč Karolina Max zastřelila.

Je jasné, že Karolina je ruská špionka, která se pokusila Max zastavit, protože chtěla odhalit hlavu ruské mafie. Na konci série však už bylo jasné, že Karolina může situaci vyřešit jinak a že Max už nepředstavuje hrozbu - nemusela nutně zabít svou matku. Proto její smrt působila velmi osobně. Pokud se Max domnívala, že je její dcera mrtvá, muselo se něco stát už předtím - a Karolinu možná opustila. Koneckonců, Max už byla agentkou CIA několik let a v seriálu nebyla žádná zmínka o mateřské dovolené nebo přestávce, kterou by si vzala kvůli dítěti. Vztah s dcerou musel být tedy složitý.

Zemřela Max na konci?

Finále seriálu The Recruit od Netflixu bylo velkým překvapením. Během osmi dílů jste sledovali nejen Owena, ale i Max na její strastiplné cestě mezi ruskými mafiány - a tak nějak jste si ji oblíbili. V poslední scéně ji však Karolina zasáhne doprostřed hrudi - žádná pohřební scéna se dále nekoná, ale lze skutečně předpokládat, že Max je mrtvá. Nicméně je běžným stylistickým prostředkem filmů a seriálů, že pokud nevíte, jak přesně postava zemřela, vždy se může vrátit.

Na konci seriálu není tato záhada objasněna. Max leží na podlaze a krvácí a zdá se, že seriál chce, abyste pochopili, že právě umírá. Druhá sezóna seriálu The Recruit by pak mohla pokračovat právě v tomto bodě a vyřešit, zda skutečně zemřela, nebo zda kulka z nějakého důvodu nezpůsobila nevratné poškození. Mohli bychom si představit, že (pokud bude druhá série natočena) začne v nemocnici.

Jak ovlivní závěr seriálu The Recruit budoucí druhou sérii?

Zdá se tedy, že Karolina bude významnou postavou druhé sezóny. V závěrečné epizodě je Owen unesen, aniž by bylo vysvětleno, jaké jsou důvody únosu. Jistě, Owen zabil jednoho z Karolininých poskoků a její matka vyhrožovala jejímu šéfovi, ale ve druhé sérii se možná dozvíme osobnější důvod.

Owen se ve druhé sérii seriálu pravděpodobně hodně změní. Na začátku prvního dílu byl bezradný, okouzlující ňouma, ale teď už zabil člověka, byl unesen a musel přihlížet smrti své přítelkyně. Vypadá to, že druhá sezóna seriálu by mohla být mnohem temnější a drsnější než ta první. Pokračování seriálu The Recruit zatím nebyla oznámeno, ale pokud se první série bude i nadále držet na prvním místě v žebříčku Netflixu, mohlo by to vypadat velmi nadějně.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best