Home  /  Entertainment  /  Timothée Chalamet si v chystaném filmu zahraje kanibala
Timothée Chalamet

Timothée Chalamet si v chystaném filmu zahraje kanibala

Tým, který stojí za úspěšným filmem Dej mi své jméno, se znovu setká u kanibalské love story.
21.07.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty Images

Po velkém úspěchu filmu Call Me By Your Name (Dej mi své jméno) se 26letá herecká hvězda a miláček Hollywoodu Timothée Chalamet vrací ke spolupráci s uznávaným italským režisérem Lucou Guadagninem. Tentokrát spojili své síly v romantickém snímku ve stylu Bonnie a Clyde – jenom s tím rozdílem,  že hlavní hrdinové "mimochodem jedí lidi".   

Snímek s příznačným názvem Bones & All (Kosti a všechno), který byl natočený podle stejnojmenného románu Camille DeAngelis, sleduje život mladé ženy, která se vydává na cestu napříč Amerikou a hledá otce, jehož nikdy nepoznala, ve snaze pochopit, proč má potřebu zabíjet a jíst lidi, kteří ji milují. "Bones And All je příběh lásky mezi Maren (Taylor Russell), mladou ženou, která se učí, jak přežít na okraji společnosti, a Leem (Chalamet), svérázným tulákem, jež se setkávají a společně se vydávají na tisícikilometrovou odyseu, která je zavede na tajuplnou cestu napříč Amerikou za vlády Ronalda Reagana. Navzdory jejich snaze však všechny cesty vedou zpět k jejich děsivé minulosti a k závěrečnému střetu, který rozhodne, zda jejich láska dokáže přežít jejich jinakost," píše se v oficiálním popisu k filmu.  

Guadagnino se hororu věnoval už dříve, a to ve snímku Suspiria z roku 2017, v němž se představily herecké hvězdy jako Tilda Swinton a Dakota Johnson a který je remakem stejnojmenného filmu Daria Argenta z roku 1977. Vedle Chalameta a kanadské herečky Taylor Russell se ve filmu, který se natáčel v americkém Ohiu, objeví také Chloë Sevigny, Mark Rylance, André Holland, Jessica Harper, Michael Stuhlbarg (Eliův otec ve filmu Dej mi své jméno) nebo Francesca Scorsese.

V rozhovoru pro Fantastic Man Guadagnino prozradil, že ačkoli film pojednává o kanibalismu, nesnaží se být extrémní jako jiné filmy tohoto žánru, například Raw nebo Fresh. "Bones And All je extrémně romantický film, který se zabývá romantikou, jež se skrývá v nás a ve vztazích obecně. Samozřejmě je tu i doslovný aspekt toho, že jde o film o mileneckém páru kanibalů, což je v mnoha ohledech extrémní, ale myslím, že ještě extrémnějším aspektem filmu je intenzita citů, kterými tito lidé procházejí.“  

Ti, kteří netrpělivě čekají na oficiální uvedení snímku do kin, na něj nebudou muset čekat příliš dlouho: Bones & All bude mít premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, který proběhne v září. Do kin by se měl dostat na konci listopadu letošního roku.  


Když už je řeč o pojídání lidského masa, v lednu 2021 se Armie Hammer, který ztvárnil postavu Olivera ve filmu Dej mi své jméno, stal objektem podivného skandálu, podle kterého se prý herec věnoval erotickému kanibalismu. Jedna z jeho bývalých milenek přirovnala chození s Hammerem k chození s Hannibalem Lecterem. Další zase tvrdila, že Hammer požádal lékaře, aby jí odstranil spodní žebra, aby je mohl "vyudit, uvařit a pak sníst". Pomineme-li erotický kanibalismus, ozvaly se také ženy, které Hammera obvinily z toho, že je zneužíval.

Objednejte si předplatné Esquire

Předplatné

Doporučujeme

#man at his best