Home  /  Entertainment  /  Vražda Murdaughových: Skandál na Jihu

Vražda Murdaughových: Skandál na Jihu

True Crime na Netflixu: Vše o doku-sérii The Murdaugh Murders: Scandal in the Southern States.
24.02.2023
Text: Daniel Schieferdecker
Foto: Netflix

Rodina Murdaughových patřila po celé století k nejvýznamnějším rodinám v Jižní Karolíně, protože její členové zde opakovaně působili jako okresní prokurátoři - proto jejich oblast místní obyvatelé často nazývají jen Murdaugh County. Rodina také vede uznávanou advokátní kancelář zabývající se občanskoprávními spory, jenže: sama rodina je zapletena do různých zločinů, včetně korupce, krytí a vražd. Dokumentární minisérie The Murdaugh Murders: Scandal in the Southern States (Vražda Murdaughových: Skandál na Jihu) se nyní ve třech dílech podrobně zabývá intrikami Murdaughových.

O čem je pořad The Murdaugh Murders: Scandal in the South na Netflixu?

Je o intrikách a mafiánských praktikách rodiny Murdaughových, jedné z nejznámějších a nejvlivnějších rodin v Jižní Karolíně, z níž vzešlo několik okresních prokurátorů a která založila úspěšnou právnickou firmu. Jenže: po nehodě na lodi, při níž přišla o život teenagerka Mallory Beach, se k rodině obrátil pohled veřejnosti - a při tom vyšly najevo některé strašné věci. V centru všeho dění je zejména právník Alex Murdaugh, který je obviněn nejen z pojistného podvodu a krádeže, ale také z vraždy své ženy Maggie a syna Paula.

Kdo všechno se v dokumentárním seriálu "The Murdaugh Murders: Scandal in the Southern States" na Netflixu dostane ke slovu?

Na palubě lodi se v osudnou noc, kdy Mallory Beach zemřela, nacházeli lidé, kteří se k nehodě a dvojnásobné vraždě Maggie a Paula Murdaughových dosud nevyjádřili - včetně Paulovy dlouholeté přítelkyně Morgan Doughty, přátel Mallory Beach z dětství Connora Cooka a Miley Altmann a jejího tehdejšího přítele Anthonyho Cooka.

Co můžete od dokumentárního seriálu The Murdaugh Murders: Scandal in the Southern States na Netflixu očekávat?

V první řadě pořádnou nálož skutečných zločinů, protože seriál vychází ze skutečných událostí. A příběh rodiny Murdaughových, a zejména příběh Alexe Murdaugha, je tak spletitý, že to vypadá, jako by události byly někým přímo napsány. Alex Murdaugh je totiž nejen obviněn z vraždy své ženy a syna, ale údajně si v rámci své závislosti na opiátech objednal i vlastní vraždu, aby jeho syn získal peníze z životní pojistky - tento plán se však zvrtl. Pro fanoušky žánru true crime by se tedy rozhodně mělo vyplatit tento třídílný dokumentární seriál na Netflixu zhlédnout.

The Murdaugh Murders: Scandal in the Southern States se vysílá od 22. února na Netflixu

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best