Home  /  Entertainment  /  Vše, co musíte vědět o čtvrté řadě seriálu You

Vše, co musíte vědět o čtvrté řadě seriálu You

Přečtěte si první informace a podívejte se na první teaser s Pennem Badgleym.
12.01.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Netflix

Seriál You od Netflixu nás znovu a znovu překvapuje. Soudě podle finále třetí série bychom očekávali, že náš oblíbený psychopat Joe (Penn Badgley) bude v Paříži; vždyť na konci třetí série právě odpočívá ve městě lásky poté, co tam pronásledoval svou novou známost Marienne (Tati Gabrielle). Netflix si však pro vás připravil překvapení a vy byste (stejně jako my) nikdy neuhodli, do kterého města nás zavede.

V novém traileru je cílem sám Joe

Ve čtvrté sezóně seriálu You - You will love me  je všechno jinak. Joe, který se ještě v poslední epizodě třetí série jmenoval Nick, už má nové jméno a začíná nový život: v Londýně. Pod jménem Jonathan Moore se pohybuje jako profesor v nebezpečných kruzích londýnské smetánky.

Thrillerový seriál na Netflixu se nyní ve čtvrté sérii promění ve vražednou detektivku. V Londýně řádí sériový vrah, který se pravděpodobně snaží získat Joeovu pozornost. Snaží se vyřešit případ ve stylu Sherlocka Holmese - ale každý z jeho nových známých je podezřelý. V traileru se objevuje i jeho bývalá láska Marianne, ale zdá se, že spíše ve flashbacích. Zabil ji? Nebo se chce pomstít?

Ve čtvrté sérii se příběh obrací: místo vyprávění z pohledu vraha (díky čemuž je populární seriál Netflixu poněkud unikátní) je nyní vyprávěn z pohledu lovené osoby. Tvůrci seriálu se inspirovali Sherlockem Holmesem a romány Agathy Christie - a také sériovým vrahem Jackem Rozparovačem.

4. série seriálu You: Netflix již dříve naznačil místo natáčení

Netflix na Instagramu loni v dubnu potvrdil, že začalo natáčení čtvrté série seriálu You. Penn Badgley na snímku z Instagramu pohodlně sedí na své ikonické židli a zamyšleně hledí do prostoru. Titulek zní: "Joe se vrátil, aby si užil zabijáckou zábavu. A soudě podle jeho výběru knih, náš chlapec už v Paříži nejspíš není."

Vidíme, že na židli vedle Joea leží hromada knih, která tam jistě nebyla umístěna zcela neúmyslně - jak už prozrazuje popisek obrázku od Netflixu. A na druhém obrázku je detailní záběr na knihy, které jsme si prohlédli velmi zblízka.

Tohle jsou vodítka, která jsme našli v příspěvku na Instagramu společnosti Netflix

Výběr knih se skládá výhradně z významných britských autorů, což samozřejmě naznačuje, že by se nová sezóna You mohla odehrávat někde ve Velké Británii. Příkladem mohou být romány Charlese Dickense "Nadějné vyhlídky" a "Oliver Twist", což jsou různé typy románů o dospívání chlapce. Samozřejmě můžeme názvy chápat i doslovně, což by znamenalo, že se můžeme těšit na několik zvratů a naše velká očekávání budou naplněna.

Ve výčtu se objevil i britský spisovatel William Thackeray, jehož román "Vanity Fair" se zaměřuje na vyšší společnost - uvidíme snad život britské high society? Zajímavý je také fiktivní román s názvem "Dobrý člověk v krutém světě": To je zvláštní slovní hříčka, protože Joe rozhodně není dobrý člověk a svými činy dělá svět ještě krutějším.

Fanoušci si lámali hlavu nad tím, zda britští autoři budou souhlasit s tím, aby se děj seriálu odehrával v Londýně. A skutečně: o něco později sama streamovací služba potvrdila, že čtvrtá série seriálu You se bude odehrávat převážně v Londýně.

You Sezóna 4: Obsah

Zapomeňte na Joea Goldberga, protože ten už neexistuje - stejně jako knihkupec nebo tatínek z předměstí. Čtvrtá série se věnuje profesoru Jonathanu Moorovi - nové identitě Joea Goldberga (Penn Badgley) v Londýně. Pod novým jménem a s novým životopisem nyní sledujeme Joea/Jonathana v Londýně, kde pravděpodobně vyučuje literaturu na univerzitě. A kdo navštěvuje jeho hodiny? - Spousta mladých žen, které odpovídají Joeovu ideálu.

You Sezóna 4: Obsazení

Netflix již oznámil jména herců v prvním teaseru: Joe se ve čtvrté sezóně bude muset vypořádat s Marienne, Nadiou, Kate, Phoebe, Rhysem, Adamem, Simonem, Sophií, Connie a Blessing. Kdo bude jeho první obětí? - Nemáme tušení, ale těšíme se stejně jako vy! První díly budou mít preméru 9. února 2023.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best