Home  /  Entertainment  /  Vše, co musíte vědět o novém filmu Saltburn s Jacobem Elordim

Vše, co musíte vědět o novém filmu Saltburn s Jacobem Elordim

Za svůj celovečerní režijní debut Nadějná mladá žena, získala Emerald Fennel Oscara. Nyní se chystá dobít kina tajemným psychologickým thrillerem o výstřední aristokratické rodině.
09.09.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Courtesy of Prime

Kdo je v obsazení filmu Saltburn?

Jacob Elordi a Barry Keoghan jsou hlavními hvězdami filmu Saltburn. 

Kdo se objeví ve vedlejších rolích?

Před kamerou se tentokrát objeví také Rosamunde Pike, pro kterou se bude jednat o první filmový projekt od snímku Jako v bavlnce z roku 2020. Obsazení doplňují také Richard E. Grant, Alison Oliver z filmu Rozhovory s přáteli, Archie Madekwe z hororu Midsommar a Carey Mulligan.

Jaký bude děj filmu Saltburn?

Film bude pojednávat o mladém studentovi Oxfordské univerzity, který je zlákán do světa okouzlujícího aristokrata, jenž ho pozve na své rozlehlé rodinné panství. Zatímco bližší děj je stále ještě přísně tajný, již na jaře 2022 server Deadline informoval, že Saltburn bude „příběhem o posedlosti“ se zaměřením na „velkolepou, aristokratickou anglickou rodinu“. 

Režisérka Emerald Fennell má pro vyprávění takového příběhu vynikající předpoklady: jejím otcem je britský návrhář šperků Theo Fennell, který se podle svých knižních memoárů často účastní večírků ve vyšší společnosti, a ona sama navštěvovala Marlborough College, mezi jejíž absolventy patří i princezna Eugenie nebo princezna z Walesu.

Co víme o režisérce?

Od roku 2021, kdy získala Oscara za nejlepší původní scénář ke svému žhavému celovečernímu režijnímu debutu Nadějná mladá žena - nemluvě o tom, že se stala jednou z pouhých sedmi žen, které byly nominovány na cenu za nejlepší režii v 95leté historii Akademie -, spolupracovala s Andrew Lloydem Webberem na jeho přepracované Popelce a objevila se jako těhotná Midge ve filmu Barbie, ale až doposud se zdržovala návratu na režisérské křeslo. 

To se změní s filmem Saltburn, který režíruje, píše a produkuje. Možná se dočkáme i překvapivého camea - ve svém prvním filmu se Emerald Fennell objevila jako moderátorka make up tutoraiálů, z nichž si bere příklad její pomstychtivá hrdinka Cassie, kterou hraje Carey Mulligan.

Margot Robbie je jedním z producentů

Za filmem stojí studio MRC a na produkci se podílí společnost LuckyChap Entertainment, kterou Margot Robbie vede se svým manželem Tomem Ackerleym. Přestože společnost LuckyChap vznikla před necelými deseti lety, má za sebou neuvěřitelné úspěchy - od financování filmů Já, Tonya a Nadějná mladá žena až po současný kasovní megahit Barbie.

Kdy bude mít Saltburn premiéru v kinech?

Film vstoupí do kin 17. listopadu. Premiéra v českých kinech na naplánována na konec listopadu. 

Je venku trailer?

První teaser trailer se objevil online 30. srpna - a je to čirá radost. Očekávejte dechberoucí scény, bujaré večírky a tajné milostné aféry.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best