Home  /  Entertainment  /  Vše, co víme o chystané páté sérii You

Vše, co víme o chystané páté sérii You

Po výbušném finále čtvrté série Netflix právě oznámil, že seriál You bude mít pátou řadu, která bude zároveň poslední. A jelikož je Joe po další vražedné sérii zpět v New Yorku a bez trestu, je jen dobře, že za své zločiny půjde sedět. Nemůže mu to přece pořád procházet... nebo ano?!
27.03.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Netflix

Seriál You měl premiéru v roce 2018 a získal si kultovní přízeň fanoušků pohlcených šílenstvím hlavního hrdiny. Joe Goldberg, kterého hraje Penn Badgley, je sériový stalker a samozvaný romantik, který strávil čtyři sezóny zabíjením lidí „z lásky“. V jednu chvíli se dokonce oženil se ženou jménem Love, ale ani tato trocha ironie nestačila k potlačení jeho násilnických sklonů. Ve čtvrté sérii Joe utekl do Londýna v naději na klidnější život, ale jak jinak, opět sjel do starých kolejí. Nyní, s novou ženou po boku, je zpět na Manhattanu, takže na sebe další malér jistě nenechá dlouho čekat.

Premiéra páté série You je naplánována někdy na rok 2024. Netflix až do odvolání drží podrobnosti o ději pod pokličkou, ale na Instagramu vypustil děsivou upoutávku. Ve videu můžete slyšet, jak Badgley pronáší svou charakteristickou hlášku. „Hello you“ říká, zatímco se jeho postava skrývá ve stínu. Na konci videa pak řekne: „Goodbye“. Všichni se na něj těší.

Fanoušci se v komentářích houfně vyjadřují, jak jsou šokováni. „Jak chcete, abych to přežil,“ lamentoval jeden z uživatelů, zatímco jiný napsal: „Jakmile to skončí, projdu si všemi fázemi smutku.“ Co na to říct, fanoušci jsou v tom až po uši.

Závěrečná sezóna seriálu You se po produkční stránce dočká několika změn. Sera Gamble a Greg Berlanti, kteří seriál spoluvytvářeli, odstupují. Jejich místa zaujmou výkonní producenti Michael Foley a Justin W. Lo.

Gamble vydala k této změně srdceryvné prohlášení: „Vytvářet seriál po boku našich scenáristů, producentů, režisérů, herců a štábu byla čest a nesmírná zábava,“ uvedla. „A mám štěstí, že jsem mohla pracovat s tak nadaným a přemýšlivým umělcem, jako je Penn Badgley. Jsem hrdá na to, co jsme všichni dokázali, a cítím se poctěna, že mohu předat pochodeň. Těším se, až budu moci sledovat a podporovat tým You, který dovede cestu Joea Goldberga do rozkošně zvráceného konce.“

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best