Home  /  Entertainment  /  Vše, co víme o páté sérii královské ságy Koruna

Vše, co víme o páté sérii královské ságy Koruna

Napjatě očekávaná pátá série seriálu The Crown společnosti Netflix začne 9. listopadu. Streamovací gigant to oznámil v sobotu na Twitteru a v rámci virtuální akce Netflixu "Tudum".
25.09.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Netflix

Imelda Staunton jako královna

Seriál The Crown bude pokračovat v listopadu 2022. Oznámila to v sobotu společnost Netflix a na Twitteru zveřejnila video s Imeldou Staunton, která v páté sezóně ztvární královnu Alžbětu II. Herečka se přihlásila z natáčení seriálu The Crown.

V klipu sedí Staunton u královnina stolu a prozrazuje, že natáčení nové sezóny začalo. Dále vysvětluje: „Jsem ráda, že jsem tady a že jsem převzala roli královny Alžběty po dvou vynikajících herečkách. Naposledy to byla skvělá Olivia Colman. A kdo by mohl zapomenout na herečku, která této roli vdechla život, Claire Foy. Udělám vše pro to, abych udržela velmi vysoký standard, který nastavily.“

The Crown: o čem je pátá sezóna

„Doufám, že vypadám klidně, vyrovnaně a kompetentně,“ dodala Staunton: „Můj žaludek mezitím dělá přemety. Od herců až po štáb se všichni těšíme, že vám v listopadu 2022 přineseme další sérii seriálu The Crown.“

Fiktivní seriál pojednává o vládě královny Alžběty II. a poté, co čtvrtá série seriálu The Crown pokrývala období let 1979 až 1990, se nové epizody budou údajně odehrávat na začátku až v polovině 90. let. Děj bude končit v roce 1997, kdy lady Diana zemřela při autonehodě v Paříži.

Seriál The Crown se vrací v páté sérii s novým obsazením. Vedle Imeldy Staunton v roli královny se představí Jonathan Pryce jako princ Philip. Lesley Manville hraje princeznu Margaret, Dominic West prince Charlese, Elizabeth Debicki princeznu Dianu a Olivia Williams hraje Camillu Parker Bowles. Jonny Lee Miller ztvární premiéra Johna Majora.

Alžběta II. zemřela 8. září ve věku 96 let. Podle zpráv médií se po smrti královny výrazně zvýšila sledovanost seriálu The Crown společnosti Netflix ve Velké Británii.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best