Home  /  Entertainment  /  Willem the GOAT a jeho 10 nejlepších filmových rolí

Willem the GOAT a jeho 10 nejlepších filmových rolí

Cover star zářijového vydání, jehož schopnost vtělit se do nejrůznějších postav, od psychopatických zločinců po hrdiny či tragické postavy, je ohromující. Redakce Esquiru vybírá deset nezapomenutelných rolí jednoho z nejvýraznějších herců své generace.
31.08.2023
Text: Josef Šlaich

Platoon (1986)

Válečný film režírovaný Oliverem Stonem, ve kterém hraje Willem Dafoe roli seržanta Eliase v době války ve Vietnamu.

The Last Temptation of Christ (1988)

Film režírovaný Martinem Scorsesem, ve kterém Willem Dafoe ztvárňuje postavu Ježíše Krista a pojednává o vnitřních konfliktech a pokušeních, kterým byl vystaven.

Shadow of the Vampire (2000)

Tento film je fiktivním pohledem na natáčení klasického hororového filmu Nosferatu. Dafoe hraje Maxe Schrecka, herce ztvárňujícího Draculu, s tajemným tajemstvím.

Spider-Man (2002)

Willem Dafoe se objevuje jako Norman Osborn / Green Goblin v prvním filmu série Spider-Man režírovaném Samem Raimim.

The Florida Project (2017) 

Tento film sleduje životní podmínky a dobrodružství dětí, které žijí v motelu nedaleko Disneylandu. Willem Dafoe hraje manažera motelu, který se o děti stará.

At Eternity's Gate (2018)

Film se zaměřuje na život malíře Vincenta van Gogha a jeho vnitřní boje. Willem Dafoe ztvárňuje van Gogha.

The Lighthouse (2019)

Tento surreální hororový film sleduje dva strážce majáku na osamoceném ostrově. Willem Dafoe hraje jednoho z hlavních strážců.

A Hidden Life (2019)

Režisér Terrence Malick natočil tento film o reálném hrdinovi Franzi Jägerstätterovi, který odmítl sloužit v nacistické armádě. Willem Dafoe má menší roli kněze.

Antichrist (2009)

Film režírovaný Lars von Trierem, ve kterém Willem Dafoe hraje terapeuta, který se pokouší pomoci manželce (hraje Charlotte Gainsbourg) zvládnout trauma.

Mississippi Burning (1988) 

Film natočený podle skutečné události sleduje agenty FBI (mezi nimiž je i Willem Dafoe) během vyšetřování vraždy tří občanských právnických aktivistů v Mississippi.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best