Home  /  ESQUIRE MAN  /  Expl0ited: Zdravá míra sebelásky pomůže naplnit váš potenciál

Expl0ited: Zdravá míra sebelásky pomůže naplnit váš potenciál

Influencer Peter Altof začínal originálními komentáři při hraní počítačových her a postupně se stal na Youtube druhým nejsledovanějším Slovákem. Dnes už mají jeho videa mnohem širší záběr, ve své domovině je celebritou, vydal sbírku básní a začal podnikat v gastronomii.
08.10.2022
Text: Marek Hlava
Foto: Benedik Renč

Kategorie: Digital

Peter Altof aka Expl0ited @expl0ited_

youtuber a influencer

Začínal jako hráč Minecraftu, dnes je z něj básnik, influencer a módní nadšenec. Na svůj youtube kanál nahrál už přibližně 700 videí. A je s ním sranda. I když není na obrazovce, ale sedí proti vám. Od jeho první věty se musíte usmívat.

Jaký je vrchol vaší dosavadní kariéry?

Vyhrál jsem anketu časopisu Forbes 30 pod 30. A dostal jsem cenu za mládežnickou knihu roku, za básnickou sbírku, kterou jsem napsal.

Videa jste začal natáčet už na škole. Nejdřív jste "jen" hrál počítačové hry a fanoušci rychle přibývali. Byl v tom nějaký kalkul? Měl jste plán stát se slavným?

Ani ne, mě to hlavně bavilo. Natáčel jsem pro sebe a kámoše. Ale dával jsem do toho tolik energie, že se moje práce dostala do světa. A jsem za to rád.

Lidí, kteří natáčejí videa na youtube a jiné internetové platformy, kteří se natáčejí při hraní her, jsou tisíce. Co jste měl navíc?

Řekl bych, že trpělivost. A já ji tehdy měl, i čas. Jen jsem chodil do školy, nic jiného jsem nedělal. Takže mi ani nevadilo, že to trvalo dva, tři roky, než na moje videa začal někdo koukat. Dnes chce každý být hned slavný. Ale víte co? Ani se jim vlastně nedivím - žijeme ve strašně rychlé době. 

Co podle vás definuje ve 21. století muže?

Na to se strašně hledá odpověď... Co definuje muže? Co definuje ženu? Nevím. Ale mohl bych říct, co definuje člověka. To by mělo být dobro, zdravý vztah k sobě samému a respekt ke svému okolí.

Co vám zaručeně rozpumpuje krev v žilách?

Nespravedlnost. Pokud se s nějakou setkám, strašně se mě to dotýká a hodně se naštvu. Například bezdůvodná napadaní, šikana, to mě hodně vytáčí.

Za co se podle vás vyplatí připlatit?

Připlatím si rád za všechno. Když mám pocit, že dostávám kvalitní věci. Ty bývají podložené cenou a já rád ohodnotím někoho, kdo dělá dobré věci. A primárně to jsou pro mě služby.

Co pro vás znamená úspěch?

Svobodu. Když je člověk sám svým pánem a může pracovat na tom, co ho zrovna baví a naplňuje.

Co je podle vás v životě nejdůležitější?

Asi je to prvoplánové, ale láska. Ta léčí všechny věci. A začíná sama od sebe, zdravá míra sebelásky pomůže naplnit váš potenciál a potom se šíří do okolí.

Jaká je poslední rada, kterou jste někomu dal?

Aby si to užila. To jsem říkal frajerce.

Co jste dělal v poslední době úplně poprvé?

Je to úplná blbost, ale nedávno jsem prvně v životě jedl smažená vajíčka. Konečně jsem dokázal překonat nějaký ten odpor z dětství. A bylo to dobré.

Při čem nacházíte vnitřní klid?

Při sportu. Ať už jsou to obyčejná procházka, běh, fitness, fotbal, lezení, badminton... Vždy při tom najdu kousek sebe, kousek pokoje. Odměním se dopaminovými šoty a den je hned úplně jiný.

Rozum, nebo instinkt?

Snažím se rozhodovat rozumem, ale většinou vyhraje instinkt.

Po čem na konci dne nejvíc toužíte?

Základem je spánek, takže dělám vše pro to, abych byl odpočinutý, aby se moje mysl zregenerovala. A za druhé se snažím mít všechno uzavřené, abych večer v posteli nenaháněl nějaké myšlenky.

Je něco, čeho se bojíte?

Hodně věcí. Takových těch základních věcí, jako že by mě opustili lidé v mém okolí. Ale jinak všeho možného - hororů, slizkých tvorů... Ale bojuji s tím, snažím se svému strachu postavit. Třeba proto jsem šel do zápasu MMA. Stejně tak se bojím mluvení na veřejnosti, nových lidí, to mi způsobuje úzkost. Ale i s tím se snažím pracovat.

Mně třeba vidíte poprvé v životě, tady v té místnosti jste poprvé, cítíte se tedy diskomfortně?

Teď už v pohodě. Ale když jsem přišel, byl jsem trochu mimo. Mám nějaká cvičení, jak se zpřítomnit, uzemnit. Občas mám pocit, že se mi vše okolo zdá, tak můj mozek reaguje na stresující situace.

Ale zjistil jsem, že se to stává hodně lidem. Ale u někoho, kdo se živí tím, že vystupuje na veřejnosti, to je zajímavé.

Ano. Měl jsem hodně polínek pod nohami, když jsem vystupoval na různých akcích, mluvil s médii. To pro mě vždy byla obrovská výzva. A ještě jedna věc... Navzdory tomu, co teď říkáte, z vás sálá neuvěřitelně pozitivní energie. Snažím se. Vnímat dobro kolem sebe a věřit tomu, že jednou opravdu všude bude.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best