Home  /  ESQUIRE MAN  /  Jakub Strach aka NobodyListen: Hranice „normálnosti“ se dnes hodně posunuly

Jakub Strach aka NobodyListen: Hranice „normálnosti“ se dnes hodně posunuly

Jakub Strach navštěvoval party po celé České republice a marně hledal kvalitu. A tak se rozhodl, že začne hrát sám. Jako NobodyListen se stal králem české klubové scény a jeho party Addict i stejnojmenný label jsou dnes značkou úspěchu.
20.10.2022
Text: Marek Hlava
Foto: Benedikt Renč

Kategorie: Art

Jakub Strach aka NobodyListen @nobodylisten

DJ

Jeho tvorba se líbila nejen fanouškům - za debutové album VR/Nobody byl nominován na cenu Anděl, skládá hudbu do videí, reklam, filmů, nebo dokonce pro balet Národního divadla a spolupracuje s řadou slavných interpretů.

Jaký je muž 21. století?

Je to hodně individuální. Když mluvím za sebe, tak chce mít vlastní styl oblékání, být spokojený se svou prací, být produktivní a vytvářet něco zajímavého. Jinak nevím, nerad mluvím za někoho jiného. Přijde mi nefér, říkat někomu, jaký by měl být.

Zkuste to alespoň.

Dobře... Moderní muž by měl být otevřený, chovat se slušně, nemít blbé narážky na ženský a být tolerantní vůči jiným lidem a názorům. Přijde mi, že v poslední době se moc řeší, jak se kdo chová a jak by se měl chovat. Což není ideální.

Měl by se muž oblékat hezky, sexy?

Rozhodně, obzvlášť v dnešní době. Vždyť u módních věcí v obchodě už zmizelo genderové označení, dámská a pánská sekce se částečně sloučila. A hlavně si myslím, že každý by se měl oblékat, jak chce, jen podle svého vkusu. Hranice normálnosti se ze společenského pohledu hodně posunuly. Ale to samozřejmě neznamená, že by někdo měl přijít v ušpiněných, zamaštěných věcech.

Co z toho ti nejvíc rozpumpuje krev v žilách?

Asi to nadávání na ženský, blbý narážky. Jako že patří do kuchyně, neumějí parkovat... To mi přijde úplně mimo a nechápu, jak se může někdo takto k nim chovat.

Když jsme u žen, jste spíš romantik, nebo drsňák.

Romantik. Ale to byste se měl spíš zeptat těch žen, a asi by vám každá řekla něco jiného.

Jaký typ ženy se vám nejvíc líbí?

Moji slabinou jsou kudrnaté vlasy. A vnitřně... Baví mě, když ženy mají samy nějakou zálibu, když něco dělají, vytvářejí, mají své cíle. S takovým člověkem potom dokážu fungovat.

Je něco, co byste ženě nikdy neodpustil?

To jsou asi nevěry, ale každý si musíme sáhnout do vlastní kapsy, takže i ty se dají odpustit.

Co pro vás znamená úspěch?

Odměnu za vykonanou práci a za dlouhé roky budování kariéry.

Za co se vyplatí připlatit?

Za zážitky. Za kulturu, umění a cestování. To je pro náš rozvoj důležitější než oblečení. Moje asi nejoblíbenější činnost je letět někam do zahraničí na koncert, spojit cestování s kulturou. Přijedu nabitý energií a inspirovaný ke svoji práci.

Co je v životě nejdůležitější?

Zdraví. Pokud máte zdraví, je možné všechno ostatní. Sám jsem si prošel nějakými komplikacemi a vím, že není nic důležitějšího. Jediné, co jsem si tehdy přál, bylo zase normálně fungovat.

Co se vám stalo?

Před deseti lety jsem mel těžký úraz. Na skejtu jsem jel za autem, držel jsem se ho a ve vysoké rychlosti jsem letěl na obličej. Zlámal jsem si tam skoro všechny kosti, celý ho předělávali a navíc jsem si málem zlomil páteř, chyběly centimetry. Čekaly mě čtyři velké operace a stovky hodin u zubařů.

Volíte rozum, nebo instinkt?

Jsem výbušný, dynamický srdcař, takže vždy instinkt.

Kde nacházíte vnitřní klid?

Nejspíš to paradoxně bude situace, když si o den později se dnu a zreflektuju si celý koncert. Co se stalo, jak lidi... Vlastně tak sám sebe uklidním: Dobrý, všechno funguje, jedeme dál.

Čeho se bojíte?

Neúspěchu. Laťka očekávání je stále výš a výš. Takže musím překonávat sám sebe.

A když přece jen nějaký neúspěch přijde, jak se s ním umíte vypořádat?

Dám si dobré víno, pár dní volno, vyčistím si hlavu někdo v přírodě. Potom se vrátím zpátky a jedu dál.

Co jste dělal v poslední době úplně poprvé?

Vyzkoušel jsem lezení na stěně. Konečně jsem se k tomu dokopal a je to super. Docela sportuju, takže mě to myslím šlo.

Jakou věc uděláte ráno jako první?

Kouknu se na Instagram.

A po čem na konci dne nejvíc toužíte?

Abych se dobře vyspal, protože s tím mám problémy. Furt mi běží hlava, pořád mě to v ní šrotuje, nedokážu se uklidnit. Zkoušel jsem všelijaké bylinky, čaje, meditace, počítání, dýchání, melatoniny, CBD... Něco zabírá míň a něco víc. Ale nechci jít do chemie. Po jedné velké operaci jsem byl čtyři týdny na prášcích na spaní, tělo si zvyklo a marně jsem se potom doma snažil usnout, vůbec to nešlo, třeba třicet hodin.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best