Home  /  ESQUIRE MAN  /  Michal Yaksha Novotný: Muž by měl hlavně držet slovo

Michal Yaksha Novotný: Muž by měl hlavně držet slovo

Michal „Yaksha” Novotný se věnoval thajskému boxu, a když ho přestal bavit, založil hiphopový label Fuck Them. Se jmény jako Gleb nebo Haha Crew postupně ovládl slovenskou scénu, získal 14 platinových desek, prosadil se v Česku a dokonce v USA, kde je s ním spojeno např. jméno rappera Tekashiho 6ix9ine. Přezdívka „Slovenský inkubátor talentů“ není náhodná.
11.10.2022
Text: Marek Hlava
Foto: Benedikt Renč

Kategorie: Business

Michal Yaksha Novotný @yak.sha

vydavatel, manažer

Na čem aktuálně pracujete?

Aktuálně pracuju na otevření pobočky své agentury v Česku, v Praze, zatím jsem jen na Slovensku.

Bude to velký krok pro váš byznys?

Myslím, že ano. Pravidelně mě oslovují čeští klienti, takže je to odpověď na poptávku. Myslím to tak, že s námi chtějí dělat videa. Hlavní činností naší agentury je vytváření vizuálního obsahu pro klienty na sociální sítě a do médií. Například na Slovensku spolupracujeme s televizí Markíza, nebo třeba s Mercedesem.

Co považujete za vrchol své kariéry?

Že jsou všichni zaměstnanci u mě strašně dlouho... Ale vážně. Máme jeden z největších hudebních youtubů na světě, fungující vydavatelskou činnost v New Yorku a získali jsme 14 platinových desek slovenských interpretů.

Jaká je první věc, kterou ráno uděláte?

Bohužel beru do ruky telefon... Ale intenzivně dělám na to, aby to bylo dechové cvičení. Teď už na sebe půjdu přísně a začnu si na noc dávat telefon mimo ložnici.

Jaký je muž 21. století?

Dnešní muž by měl hlavně držet slovo. 

Co definuje úspěch?

Cítím se úspěšný díky tomu, že můžu pracovat na projektech, které mě baví.

Co vám zaručeně rozpumpuje krev v žilách?

Lidská hloupost, nemám rád blbé lidi. Ale vlastně nevím, jestli někdo má rád blbé lidi.

Za co se vyplatí připlatit?

Za hodinky. A také za kvalitní trenéry, kvalitní regeneraci. A třeba i za dovolenou. Teď se mi na Krétě poprvé stalo, že jsem deset dní nevylezl z resortu. Byl tak úžasný, že jsem nepotřeboval nic jiného.

Co je podle vás v životě nejdůležitější?

Zdraví. U něj vše začíná i končí.

Jaká je poslední rada, kterou jste někomu dal?

Hodně spi. A kvalitně... Dostávám se do věku, kdy jsem o sebe začal pečovat a podsouvám získané znalosti svému okolí. Ať chce, nebo nechce.

Co jste v poslední době dělal úplně poprvé?

Byl jsem na cyklistickém závodě. Na Slovensku, na Oravě uspořádali závod s vlakem. Museli jsme dojet do cíle dřív než vlak.

Posloucháte spíš rozum, nebo vnitřní instinkt?

Vždy instinkt. Měl bych asi víc taktizovat a počítat, ale nakonec poslechnu instinkt.

Kde nacházíte vnitřní klid?

Na hřbitově. Když navštěvuju hroby příbuzných, udělal jsem si u jednoho takovou mramorovou lavičku a tam vždy "chilluju".

Po čem na konci dne nejvíc toužíte?

Po spánku. Hodně se mi zdají sny, takže ve spánku prožívám druhý život. A často se na to těším - odcházím z jednoho světa do druhého.

Čeho se bojíte?

Nemám rád, když nemám věci pod kontrolou. Různé skoky, tobogany, když to nemůžu ovládat. Jak jsou všichni na konci šťastní, že to absolvovali, já jsem naštvaný.

Máte nějaký velký plán do budoucna?

Založit si rodinu. Máma mě měla v devatenácti a pamatuji si oslavu její třicítky. Mělo to své kouzlo, ale já chci být starší rodič. Když si představím, jaký jsem byl před deseti lety a co jsem řešil, tak je asi dobře, že jsem neměl děti.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best