Home  /  ESQUIRE MAN  /  Známe vítěze 9. ročníku prestižní ankety ESQUIRE MAN

Známe vítěze 9. ročníku prestižní ankety ESQUIRE MAN

Esquire, nepostradatelný průvodce moderního muže světem módy, techniky, sportu a umění, každoročně pořádá čtenářskou anketu, ve které hledá ty nejúspěšnější a nejinspirativnější muže roku. Osobnosti, které jsou ztělesněním toho nejlepšího v oblasti módy, byznysu, sportu, umění a digitálního světa. Současně se vyhlašuje i celkový vítěz ankety Esquire MAN a Esquire MAN International.
25.11.2022
Text: Redakce
Foto: Benedikt Renč

O vítězích 9. ročníku hlasovali čtenáři časopisu Esquire, a to od 29. září do 31. října 2022 a o ocenění se ucházelo celkem 27 nominovaných. Vyhlášení vítězů a předáni cen se uskutečnilo 24. listopadu během slavnostního večera v klubu DISTRIKT7 za účasti nominovaných. Kdo tedy nakonec vyhrál a získal prestižní ocenění, které zosobňuje originální umělecký výtvor, vyrobený sponzorem akce, sklářským domem Rückl,  na základě výtvarného návrhu Ronyho Plesla?

Esquire Man International 2022

Cenu Esquire Man International 2022 jsme počátkem listopadu v Londýně předali bývalému pilotu Formule 1 Davidu Coulthardovi.

Vítěz třinácti velkých cen F1 závodní kombinézu dnes už obléká jen málokdy. Velkolepým dobrodružstvím se ale rozhodně nevyhýbá. V rámci projektu @more.thanequal teď společně s českým miliardářem Karlem Komárkem hledá dívku, z níž v následujících letech chtějí vychovat první mistryni světa v dějinách vysokooktanového sportu. A je to osobní: „Člověk je výtvorem svého okolí. Rodiče nás odjakživa vedli k rovnosti. Doma platila pro všechny stejná pravidla. Proč by nemohla i teď a tady,“ ptá se celkem logicky náš Esquire Man International 2022, David.

Vítěz kategorie ART a celkový vítěz Esquire MAN 2022: JAKUB JANEČEK (Smack One)

Rapper, DJ a producent Jakub Janeček se proslavil jako první grime rapper v Česku. Je zakladatelem hudebního vydavatelství Archetyp 51, vystupoval v pořadu Iscream Show na radiu Spin, v Anglii se objevil v pořadu BBC 1Xtra. Jeho klipy mají na Youtube miliony zhlédnutí.


Vítěz Esquire MAN 2022 kategorie BUSINESS: Michal Novotný (Yaksha)

Michal „Yaksha” Novotný se věnoval thajskému boxu, a když ho přestal bavit, založil hiphopový label Fuck Them. Se jmény jako Gleb nebo Haha Crew postupně ovládl slovenskou scénu, získal 14 platinových desek, prosadil se v Česku a dokonce v USA, kde je s ním spojeno např. jméno rappera Tekashiho 6ix9ine. Přezdívka „Slovenský inkubátor talentů“ není náhodná.

Vítěz Esquire MAN 2022 kategorie SPORT: Richard Zelinka

Richard Zelinka je sportovec, vicemistr světa na koloběžce a influencer s tisíci fanoušky. Začal brzo, už ve čtrnácti díky nabídkám od sponzorů vydělal víc než jeho učitelé. Prodává vlastní oblečení, postavil megarampu u Karlštejna, cestuje po světě a snaží se svými videi dostat ke sportu co nejvíc lidí.

Vítěz Esquire MAN 2022 kategorie DIGITAL: David Luu

V rodném Mostě zářil v basketbalu, ale když ho spoluhráči přerostli, vrhl se na skateboarding. Pravidelné cesty za tréninky do Prahy se brzo změnily ve stěhování. Dnes vítězí v Českém poháru a je hvězdou reprezentace. A kromě toho i skvělým youtuberem, který rád baví a předává zkušenosti.

Vítěz Esquire MAN 2022 kategorie FASHION: Tobias Schubert

Studuje čtvrtým rokem na UMPRUM. Kromě klasické módy vyrábí speciální, často kybertechnologické doplňky, které využívají hudebníci ve svých klipech. Na letošním Prague Fashion Weeku představil kolekci odkazující na virtuální světy.

Akci by nebylo možné uskutečnit bez podpory našich partnerů: 

Škoda

Rückl

Giorgio Armani

Ron Zacapa

Tanqueray

Krušovice

Philip Morris ČR

Roberto Coin

Chuchle Arena Praha

Distrikt 7

Andaz Prague

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best