Home  /  Lifestyle  /  10 nejdražších doplňků luxusních automobilů

10 nejdražších doplňků luxusních automobilů

Vyhřívání volantu, střešní okno nebo efektní ozdobné prošívání? Pro mnohé výrobce luxusních vozů je to hračka. Protože na svých seznamech příslušenství si dávají opravdu záležet.
16.10.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Bentley

Luxusní vozy nejsou samy o sobě levné, ale nejeden výrobce supersportovních vozů a luxusních limuzín nabízí svým zákazníkům širokou škálu nákladných možností úprav a doplňkových výbav, které ne vždy dávají smysl, ale jak se říká: Kdo umí, ten umí!

Rolls-Royce

Britská značka Rolls-Royce je ztělesněním luxusní automobilové přepravy. Seznam možností vypadá jako seznam vyvolených. V první řadě je to legendární hvězdná obloha v Rolls-Royce Wraith. Strop se skládá z tisíců ručně vyvedených světel LED, která lze na přání přizpůsobit. Společnost Rolls-Royce své ceny tají, ale údajně se cena stropu pohybuje mezi 250 000 a 375 000 korunami. Legendární jsou také deštníky ukryté ve dveřích. Stojí necelých 18 tisíc korun včetně vyhřívání.

BMW i8

Již v roce 2013 vyslala automobilka jasný signál o budoucnosti svých elektrifikovaných sportovních vozů s modelem BMW i8. Model i8 možná neměl nejvýkonnější pohonnou jednotku, ale byl zcela jedinečný. Za necelé 4 miliony nebyl tento elektrický model s volitelným prodlouženým dojezdem žádnou levnou záležitostí. Ti, kterým ještě zbyly peníze, si k němu mohli objednat na míru šitou sadu zavazadel Louis Vuitton za přibližně 500 tisíc korun.

Porsche 918 Spyder

Pokud stále hledáte nějaké raritní Porsche do své sbírky, nemůžete si nechat ujít model 918 Spyder. Bylo jich vyrobeno pouze 918. Pokud je to pro vás stále příliš velká konkurence, můžete si svůj supersportovní vůz vylepšit o lak Liquid Metal Paint za neuvěřitelných 625 tisíc korun.

Mercedes-Maybach

Luxus na čtyřech kolech neumějí jen Britové, ale i v Německu dokáže Mercedes-Maybach své luxusní sedany dokonale vyšperkovat. Současná vlajková loď, Mercedes-Maybach třídy S, stojí v základní výbavě asi 5,5 milionu korun - za to dostanete spoustu luxusu, ušlechtilých materiálů a dokonalého zpracování. Kdo si však chce svůj domov na čtyřech kolech trochu vylepšit, najde v seznamu možností rychle to, co hledá. K dispozici je například chladicí box za 27 tisíc korun nebo skládací stolky za pouhých 60 tisíc. Případně si můžete kompletní přiobjednané kempinkové vybavení uložit do dostatečně objemného zavazadlového prostoru.

Bentley Bentayga

S modelem Bentley Bentayga chtěla britská značka v roce 2016 vstoupit i na prosperující trh SUV. Samozřejmě i s určitými doplňky, které jsou součástí výbavy Bentley. Kromě luxusních materiálů a prvotřídního zvukového systému nabízel Bentley také možnost nechat si do palubní desky namontovat hodinky Breitling za 4,5 milionu korun. Pro srovnání, základní cena Bentley Bentayga byla při uvedení na trh necelých 5 milionu korun.

Bugatti Veyron

Bugatti Veyron byl od samého počátku koncipován nejen jako rekordman, ale také jako jeden z nejdražších a nejexkluzivnějších supersportovních vozů. A jako by to nestačilo, Bugatti nabízelo na přání unikátní karbonový balíček za zhruba 7,5 milionu korun. Za to jste dostali nepočítaně uhlíkových vláken uvnitř a na vozidle, díky nimž se luxusní sportovní vůz za padesát milionu korun stal ještě lehčím a hbitějším.


Ferrari LaFerrari

Ferrari LaFerrari bylo od prvního dne ikonou mezi supersportovními vozy. S pouhými 499 exempláři je horká diva z Itálie skutečně dostatečně exkluzivní, ale kdo měl potřebné drobné, mohl si svůj supersportovní vůz udělat ještě exkluzivnější. Vedle četných možností čistě kosmetického charakteru byla k dispozici kompletní přední část z uhlíkových vláken za působivých 8 a čtvrt milionu korun.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best