Home  /  Lifestyle  /  10 neobvyklých barů, kam se vyplatí vyrazit na skleničku

10 neobvyklých barů, kam se vyplatí vyrazit na skleničku

Nic proti vašemu oblíbenému baru nebo hospodě na růžku. Potkáte se tam s přáteli, filozofujete a diskutujete o večeru, vidíte nové tváře a dobře se pije. Chodíte tam, protože barman má vždy dobrou náladu nebo číšník vždy ví, co se v okolí děje. Líbí se vám také prostředí - zkrátka si tu po práci rádi dáte drink. Někdy ale chcete něco nového nebo neobvyklého. Co říkáte na tyto neobvyklé bary?
17.08.2022
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

1. The HR Giger Museum Bar - Gruyère, Švýcarsko

Něco jako HR Giger ve Švýcarsku jste ještě neviděli. Hra o trůny se setkává s útrobami dinosaura. Tímto zvláštním a neobvyklým barem probíhají kosterní struktury a oblouky obratlů. Autorem návrhu je švýcarský umělec H. R. Giger, po němž je toto místo také pojmenováno. Každou židli, každý stůl a každý kus nábytku navrhl sám autor. Umělecký zážitek zvláštního druhu.

2. Alux Caverna Restaurant & Bar - Quintana Roo, Mexiko

Bar Alux Caverna v mexickém Quintana Roo se nachází v jeskyni staré 10 000 let a pojme 250 osob. Protože je toto místo velmi oblíbené, měli byste si ho rozhodně rezervovat předem. Výzdoba je trochu kýčovitá, ale to nijak neubírá na kvalitě nápojů.

3. Subsix - Huluwalu, Maledivy

Bílé pláže, krásná voda. Co může být pro Maledivy přitažlivějšího než podmořský klub? Vítejte v Subsix, prvním zařízení svého druhu na světě. Hotelový resort, který se nachází přímo pod vodou a jehož součástí je speciální bar. Pod vodu vede velké schodiště, odkud můžete při popíjení nápoje pozorovat hejna ryb.

4. The Rock - Zanzibar

Pokud se někdy ocitnete na Zanzibaru v Tanzanii, nesmíte vynechat návštěvu The Rock. Restaurace a bar jsou ozdobou ostrova. Už jen ta poloha - na skále uprostřed azurově modrého moře. Můžete se tam dostat malým člunem, ale jen když to dovolí příliv a odliv.

5. Cahoots - Londýn

Cahoots znamená „svár" a kde se lidé v přeneseném smyslu hádají? Ve válce! A právě to je tématem londýnského baru Cahoots. Do tohoto zvláštního a neobvyklého baru, který se nachází na proslulé ulici Carnaby Street, vedou dlouhé schody. Samotný bar i s pokladní halou je replikou metra ze 40. let minulého století. Na stěnách jsou historické reklamy a záběry starých železničních tratí. Výzdobu tvoří historická stínidla, staré hodiny a pytle s pískem. Hosté sedí v oddílech a nápoje také odpovídají době minulé. Stroj času s koktejly.

6. Cybermachina - Krakov

Hráči a milovníci deskových her by se rozhodně měli zastavit v baru Cybermachina v polském Krakově. Každý večer je v tomto speciálním baru „gamenight". Pub nabízí v oddělených místnostech několik herních konzolí, jako je Playstation, Xbox nebo Nintendo, a u stolů si můžete zahrát různé stolní hry. Ti, kteří správně odpoví na kvízové otázky, mohou dokonce vyhrát své nápoje.

7. El Bosc de les Fades — Barcelona

Kdyby si hobiti po svém návratu otevřeli bar, vypadal by jako El Bosc de les Fades v Barceloně. Celý bar je vytvořen podle vzoru zakletého lesa. Měkké světlo, listí a husté keře všude kolem. Vodu si sami nabíráte z pramene vedle baru a každou chvíli slyšíte zvuky blesků a hromů, které vytvářejí neobvyklou atmosféru.

8. Carousel Bar and Lounge — New Orleans  

Kolotoč v baru uvidíte jen v New Orleans. Carousel Bar and Lounge je vlastně klasický piano bar a říká se, že si v něm své drinky vychutnávali spisovatelé jako Hemingway, Truman Capote nebo Tennessee Williams. Barový pult, který je spojen s kolotočem, se pomalu otáčí a je jediným barem svého druhu v celém městě. Místní obyvatelé i turisté v tomto speciálním baru popíjejí již od září 1949.

9. Anonymous Bar - Praha

V Praze je další bar, ve kterém se dostanete do centra dění. Zejména pokud chcete zůstat v anonymitě. Bar Anonymous se nachází na Starém Městě - což je vzhledem k jeho názvu příhodné. Neobvyklé koktejly s tajnými ingrediencemi zde podávají barmani v maskách Guye Fawkese. Celý design tohoto speciálního koktejlového baru v podstatě vychází z filmu V-Vendetta. Je nepravděpodobné, že by se vás zde někdo zeptal na vaše jméno.

10. The Mayor of Scaredy Cat Town - Londýn  

V londýnském koktejlovém baru The Mayor of Scaredy Cat Town je nejen zábavné popíjet, ale i cesta do tohoto baru je neobvyklá. Nejprve musíte zajít do restaurace „The Breakfast Club", a pokud se zeptáte na vchod do baru, odpovědí vám bude nechápavý výraz ve tváři personálu a odpověď „Nevím, o čem to mluvíte". Cestu do zvláštního a neobvyklého baru zjistíte pouze tehdy, když řeknete heslo: „Přišel jsem za starostou". Pak se otevřou dveře - dveře do velké lednice - a vy vstoupíte do jednoho z nejúžasnějších koktejlových barů v Londýně.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best