Home  /  Lifestyle  /  10 zajímavých automobilů, které se na trhu objeví v roce 2023

10 zajímavých automobilů, které se na trhu objeví v roce 2023

Z hlediska nových produktů je rok 2023 především o elektřině - ale nejen o ní. Mezi deseti nejzajímavějšími novinkami jsou modely pro milovníky elektromobilů i pro milovníky benzinu.
12.01.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Chevrolet

BMW M3 Touring

Fanoušci si ho žádali už dlouho a v lednu konečně dorazí na silnice: S BMW M3 Touring se fanoušci nejsportovnější řady 3 dočkají provedení kombi, které jim poskytne nejen 510 koní a dostatek prostoru, ale díky pohonu všech kol bude mít vždy dostatečnou trakci i na zasněžených silnicích - pokud tedy nevypnou pohon 4x4. Uvedení na trh: 1. čtvrtletí.

Corvette Z06

Evropští fanoušci si na nejvýkonnější sériovou Corvettu s výkonem 680 koní musí ještě počkat. V dubnu se však Z06 konečně dostane i do "starého" světa. O první jarní jízdě s výkonem 680 koní se fanouškům zdá už teď. Uvedení na trh: 2. čtvrtletí.

Ferrari Purosangue

Ferrari se myšlence SUV dlouho bránilo, hlavně zesnulý šéf společnosti Sergio Marchionne. Pravděpodobně proto Italové svého nejnovějšího potomka nazývají jednoduše "prvním čtyřdveřovým vozem v historii společnosti". S motorem V12 s atmosférickým plněním, výkonem 725 koní a pohonem všech kol by však to nejdůležitější mělo zůstat stejné: Potěšení z jízdy. Uvedení na trh: 2. čtvrtletí.

Ford Bronco

Ford nově interpretoval svou terénní legendu a nyní ji s určitým zpožděním přináší do Evropy. V zemi neomezených možností způsobilo Bronco skutečný run na objednávky. To je pravděpodobně jeden z důvodů, proč k nám v roce 2023 dorazí jen omezený počet. Protože však bude pravděpodobně poslední se spalovacím motorem, měli by si fanoušci pospíšit. Uvedení na trh: 4. čtvrtletí.

Jeep Avenger

I taková ikona, jako je Jeep, musí v příštích letech přejít na elektrický pohon. Prvním krokem tímto směrem je Avenger, kompaktní SUV s výkonem 156 koní a pohonem předních kol, které se pro evropský trh vyrábí v Polsku. Ale nebojte se: výkonnější verze s pohonem všech kol bude následovat později. Uvedení na trh: 2. čtvrtletí.

Polestar 3

Elektrická značka Polestar 3 uvádí na trh své první SUV. Švédové mají na palubě dostatek výkonu (490 a 517 koní při uvedení na trh), velkou (111 kWh) baterii a dlouhý dojezd (podle výrobce 610 km) i moderní technologie pro autonomní jízdu. Cena je však také bude luxusní. Uvedení na trh: 4. čtvrtletí.

Rolls-Royce Spectre

Tichá jízda - to byla vždycky značka Rolls-Royce, i když měl pod kapotou dvanáctiválec. Nyní se britská vznešená značka elektrifikuje a uvádí na trh plně elektrický luxusní vůz Spectre. Klíčové údaje: 585 koní, 900 Nm, dojezd 520 km a cena pravděpodobně daleko za hranicí běžného spotřebitele. Uvedení na trh: 4. čtvrtletí.

Smart #1

Nový Smart #1 už nemá se současným Smartem mnoho společného. Elektrické kompaktní SUV je výsledkem společného podniku společností Mercedes a Geely. Výsledkem je městské SUV s výkonem 272 koní a baterií o kapacitě 66 kWh, se kterou novinka ujede podle WLTP 420 až 440 kilometrů. Uvedení na trh: 2. čtvrtletí.

Tesla Model S Plaid

Čekání fanoušků starých Tesel bude brzy u konce: na začátku nového roku budou moci příznivci americké značky jezdit po evropských silnicích také s vozem o výkonu 1020 koní. A tam, kde je to povoleno, budou schopny zrychlit na 100 km/h za 2,1 sekundy a na trati dosáhnout rychlosti až 322 km/h. Na druhou stranu ti, kteří se šetří, mohou dojet 600 kilometrů k další nabíjecí stanici. Uvedení na trh: 1. čtvrtletí.

Volvo EX 90

Při uvedení modelu EX 90 na trh bude Volvo zpočátku nabízet verzi s pohonem všech kol o výkonu 517 koní a točivém momentu 910 Nm s elektromotory na obou nápravách. Předpokládaný dojezd je až 600 kilometrů. To umožňuje baterie s kapacitou 111 kWh, kterou lze během 30 minut nabít z deseti na 80 procent výkonem až 250 kW - jde o největší baterii, jakou kdy Volvo použilo. Uvedení na trh: 4. čtvrtletí.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best