Home  /  Lifestyle  /  4 fantastické nudistické pláže v Evropě

4 fantastické nudistické pláže v Evropě

Představujeme vám čtyři rajské pláže v Evropě, kam si nemusíte balit ani plavky. Nahota se tu totiž přímo doporučuje.
19.08.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Když je vám takové horko, že nevíte, co si obléct (nebo co si naopak neobléct), přijdou vhod nudistické pláže. Nabízíme inspiraci pro ty, kteří milují svobodu, nesnášejí opálené pruhy nebo chtějí uniknout vlně veder, a představujeme pláže bez textilu v Evropě, kde si můžete užít nahotu.

1. Pláž Nugal u Makarské, Chorvatsko

Pláž Nugal nedaleko chorvatského města Makarska je zastrčená a docela odlehlá - jako stvořená pro naturistické plážové letovisko. Bílá pláž s jemnými oblázky se táhne podél skalnatého pobřeží vedle zalesněné oblasti a rozprostírá se přímo u třpytivě modrého Jaderského moře.

Ke skryté zátoce se nejlépe dostanete půlhodinovou procházkou lesoparkem Osejava. Případně se na vysněnou pláž můžete dopravit lodí. Důležité vědět: Plážový bar zde nenajdete. Proto si předem přibalte dostatek pitné vody a něco na zub na piknik.

2. Es Cavallet na Ibize, Španělsko

Kultura osvobozeného těla se na Ibize drží už dlouho - není divu, ostrov byl oblíbený mezi hippies už v 60. letech. I dnes se na baleárském ostrově nachází několik pláží bez oblečení. Například Es Cavallet se nachází pouhých deset minut jízdy od města Ibiza a Playa d'en Bossa.

Už jen samotná cesta tam stojí za to. Za jasného počasí je na obzoru vidět město Ibiza, sousední ostrov Formentera a solná pole Las Salinas. Bílá písečná pláž s často vysokými vlnami je nedotčená a leží částečně v dunách, což poskytuje více soukromí. Na jižním konci pláže se nachází také známý gay bar Chiringay Ibiza.

3. Červená pláž na Krétě, Řecko

Malebná pláž Kokkinos Ammos, známější jako Červená pláž, se nachází 20 minut od vesnice Matala na Krétě. Není překvapením, že za svůj název vděčí červenohnědé barvě, která vizuálně ohromuje v kontrastu s modrou vodou.

Nudistická pláž je dlouhá pouhých 300 metrů a dostanete se na ni až po sestupu. Dobrá obuv, pitná voda a jídlo jsou na skryté pláži nezbytností.

4. Buhne 16 na ostrově Sylt, Německo

Jedny z nejkrásnějších nudistických pláží najdete nejen na jihu Evropy, ale také na severu, například na ostrově Sylt - i když teploty jsou zde poněkud nižší. Zvláště známá je plážová část Buhne 16 v Kampenu.

Nahý nebo oblečený: Všichni jsou zde vítáni. Pláž je nudistická i textilní. Pokud se cítíte nepříjemně, můžete se vždy obléct zpět do plavek nebo změnit část pláže.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best