Home  /  Lifestyle  /  4 veganské hotely, které stojí za to nejen během Veganuary

4 veganské hotely, které stojí za to nejen během Veganuary

Stravujete se vegansky a hledáte vhodný hotel pro svou příští dovolenou? Máme pro vás tipy.
29.01.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Instagram/Mari Pop

V lednu se mnozí snaží nejen měsíc abstinovat od alkoholu, ale také jíst vegansky. Protože takzvané Veganuary je o rostlinné stravě. Představujeme čtyři ubytovací zařízení ve Švýcarsku, Rakousku, Německu a Itálii, která se celoročně zaměřují na veganskou kuchyni.

Tyrolsko: Designhotel Mari Pop

Uprostřed Zillertalu v Tyrolsku se nachází designový hotel Mari Pop - živé místo setkávání všech, kteří vyznávají udržitelný životní styl. Srdcem hotelu je kuchyně Mari Kitchen, kde se soustředí na příjemné posezení a stolování. Tyrolská kuchyně se setkává s trendy městského stravování.

Vegani si zde přijdou na své a mohou si pochutnat na kompletně rostlinné snídani, odpolední svačině a pětichodovém menu k večeři. Jídelní lístek obsahuje některé pokrmy z živočišných produktů se zaměřením na regionálnost.

Toskánsko: Agriturismo I Pini

Na malém kopci s výhledem na ikonické toskánské San Gimignano se nachází hotel Agriturismo I Pini - historický zrekonstruovaný statek. Tento hotel určený pouze pro dospělé se zaměřuje na luxus, který je však šetrný k životnímu prostředí. Od regionálních ručně vyráběných prvků, jako jsou terakotové dlaždice v pokojích, až po veganskou kuchyni na statku: tento koncept se prolíná celým hotelem.

V nabídce jsou veganské pizzy na dřevě a ručně vyráběné dýňové ravioli, které se připravují z ekologických surovin z hotelové farmy. Kapka vína je nutností. Ke každému jídlu se podává odpovídající bio a veganské víno, částečně z vlastních vinic.

Brissago v Ticinu: Family Garden Hotel Primavera

Ranní lekce jógy a pilates, veganská snídaně a výhled na Lago Maggiore: to vše na vás čeká v Garden Hotel Primavera v Brissagu, prvním nekuřáckém hotelu v Ticinu.

Rodinný hotel s 19 pokoji je ideálním výchozím bodem pro výlety po regionu: od stand-up pádlování přes jízdu na horském kole až po opalování na hotelové terase - zde si můžete dopřát chvíle volna. Garden Hotel Primavera přivítá své hosty opět od dubna 2023.

Krajina u Labe: Elegantní Ahead Burghotel

Uprostřed braniborské biosférické rezervace Unesco Říční krajina Labe se nachází památkově chráněný Ahead Burghotel. Idylické útočiště je veganské a ekologické. Ať už se jedná o snídani ve světlem zalité zimní zahradě, nebo o restauraci Place to V, všechny pokrmy jsou rostlinného původu.

Ať už v zámecké zahradě, na túrách, při plavání nebo na lekcích jógy a meditace - Ahead Burghotel je místem klidu. Další relaxaci nabízí sauna a masáže.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best