Home  /  Lifestyle  /  5 doporučeníhodných ubytování přímo ve ski areálu

5 doporučeníhodných ubytování přímo ve ski areálu

Když před mnoha lety začínala ve Švýcarsku zimní turistika, byla nabídka lyžařských ubytovacích zařízení velmi omezená. Dnes je nabídka ohromná. Přinášíme malý výběr pro nadšence sněžných sportů, kteří chtějí přenocovat uprostřed lyžařského areálu.
15.01.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Bärghuis Jochpass

1. Pro pohodlné lidi

Šarmantní chata přímo na sjezdovce. Po dni stráveném na sněhu se vrátíte do švýcarské alpské chaty Rinderberg nad Zweisimmenem v alpském stylu, kde na vás čeká praskání ohně a chvíle odpočinku ve wellness a spa. Během večeře tým kuchařů připravuje sezónní pokrmy a později se na terase můžete kochat pohledem daleko do Saska a vzhůru k jasné obloze.

2. Pro milovníky přírody

Vše začalo v roce 1935 skromnou chatou, kterou provozovali přátelé horolezci. Dnes je Bärghuis na průsmyku Jochpass nad Engelbergem důstojným útočištěm ve výšce 2222 metrů nad mořem. K chatě se dostanete pouze vlekem, na lyžích nebo na snowboardu, a proto můžete ráno ve sněhu vyjet první stopy a večer na terase chytat poslední sluneční paprsky. Páry zde najdou své místo k zachumlání a přátelé své ubytování pro dobrodružný lyžařský víkend.

3. Pro lidi s dalekým rozhledem

Dovolená v nadmořské výšce 2112 metrů: v hotelu Chetzeron se sportovní nadšenci ubytují nejen v lyžařské oblasti Crans-Montana s výhledem na impozantní Dufourspitze, Matterhorn nebo Mont Blanc, ale také stylově mezi kamenem, obnaženým betonem a dřevem. Z okenního parapetu ve svém pokoji máte pocit, že se vznášíte nad horami. A po letu fantazií se projdete do útulného baru a vychutnáte si některý z domácích likérů nebo přírodní víno.

4. Pro upovídané

Moderní chata Villars Lodge ve Villars-sur-Ollon s výhledem na Mont Blanc lemuje trať lyžařských běhů. Pokoje jsou jednoduše zařízené, ideální pro aktivní dovolenou s přáteli nebo rodinou. A v salónku se lidé scházejí po sjezdovce, aby si odpočinuli, dali si kávu nebo koktejl, společně se najedli a především si dobře popovídali s přáteli i neznámými lidmi.

5. Pro rodiny

Moderní hotel Jufa ve Val Surses přesvědčí svým šarmem: pokoje jsou navrženy ze dřeva a přírodních materiálů a ve finské sauně se ponoříte do atmosféry dalekého severu. Široké sjezdovky Savogninu přímo u dveří slibují pocit volnosti, ale především se můžete dostat přímo do hotelu, aniž byste se museli odpoutat od sjezdovek. Večer mohou rodiče relaxovat ve wellness centru a děti se mohou vyřádit ve vnitřním dětském koutku.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best