Home  /  Lifestyle  /  5 luxusních hotelových apartmánů s nejvyšší cenou za noc

5 luxusních hotelových apartmánů s nejvyšší cenou za noc

Přemýšlíte, jak naložit s výhrou v loterii? Podívejte se na tato báječná apartmá v nejdražších hotelech světa
14.09.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Raees Real Estate

Odborníci z americké finanční společnosti Merchant Cash Advance zjišťovali průměrné ceny apartmánů za noc v nejdražších hotelech světa v tomto roce a sestavili žebříček. Na prvním místě je apartmá na palubě ponorky - za nocleh v něm zaplatíte přibližně 3,6 miliony korun.

1. St. Lucia: 3,6 miliony korun za 1 noc v luxusní ponorce

Luxusní ponorka s názvem Lover's Deep se plaví ve vodách u karibského ostrova Svatá Lucie. Nejdražší hotelové apartmá na světě stojí přibližně 3,6 milionu Kč za noc. V této vysoké ceně je mimo jiné zahrnut kapitán, kuchař a osobní komorník. Nesmí chybět ani cesta vrtulníkem a snídaně se šampaňským na dně oceánu.

Podvodní plavidlo se pohybuje v hloubce až 200 metrů pod hladinou moře. Hosté se sami rozhodnou, kde chtějí zakotvit. Nejenže se mohou plavit podél neobyčejného korálového útesu u pobřeží Svaté Lucie, ale mohou si také zblízka prohlédnout potopenou válečnou loď. Mimochodem, vysoká cena za jednu noc pramení ze skutečnosti, že vybavení ponorky se vyrábí podle přání zákazníka až po provedení rezervace. Aby bylo možné je realizovat k plné spokojenosti zákazníka, požaduje provozovatel odstup dvanácti týdnů mezi rezervací a zahájením cesty.

2. Ženeva: 3 miliony Kč v hotelu President Wilson

Penthouse Suite v hotelu President Wilson v Ženevě je nejen druhým nejdražším apartmá na světě, ale se svými více než 1750 metry čtverečními je také největším penthousem v Evropě. Apartmá zabírá celé horní patro hotelu a je vybaveno dvanácti luxusními pokoji a panoramatickou terasou s výhledem na jezero. Za to host zaplatí také přibližně 3 miliony Kč za noc.

Když máte tolik peněz na rozhazování, vždycky se najde někdo, kdo vás chce dostat, a tak má apartmá neprůstřelná okna a tísňové tlačítko.

Většina z 228 hotelových pokojů a apartmánů s výhledem na Ženevské jezero působí poněkud korporátním dojmem, přestože mají televizory Bang & Olufsen, produkty Hermès v koupelnách a velmi příjemné wellness centrum La Mer.

3. New York: 2,7 milionu Kč v hotelu The Mark

Uprostřed New Yorku se nachází hotel The Mark. Jeho apartmá - The Mark Penthouse - zabírá dvě nejvyšší patra hotelu a má pět ložnic, čtyři krby, šest koupelen a dvě koupelny. Největším lákadlem apartmá je obývací pokoj s výškou stropu téměř osm metrů a terasa o rozloze 250 metrů čtverečních s panoramatickým výhledem na Central Park. Cena: přibližně 2,75 milionu Kč za noc.

K tomu je v ceně denně 12 hodin jízdy autem se šoférem dle vlastního výběru (hotel spolupracuje se značkou superautomobilů McLaren), plavba lodí okolo newyorského přístavu na krásné hotelové plachetnici, 24hodinový check-in, zpáteční transfer z letiště autem nebo vrtulníkem, služby komorníka (včetně balení a vybalování) a občerstvení na pokoji.

V blízkosti hotelu se nalézá Metropolitní opera, Central Parka a spousta luxusních obchodů na Páté Avenue. Má pouze 141 pokojů a od chvíle, kdy vstoupíte na proslulou černobílou mramorovou podlahu ve vstupní hale, působí na vás exkluzivním butikovým dojmem. Interiéry jsou plné decentní elegance a kuchyni vévodí kulinářský génius Jean-Georges Vongerichten.

4. Las Vegas: 2,4 milionu Kč v hotelu The Palms

Apartmá Empathy v kasinu Palms Resort v Las Vegas, které kompletně přebudoval britský umělec Damian Hirst, je k dispozici za přibližně 2,4 milionu Kč za noc. Futuristické dvoupatrové apartmá zahrnuje dvě ložnice s manželskou postelí velikosti king size, masážní stoly, soukromý bazén, terasu a konzolovou vířivku s jedinečným výhledem na Las Vegas Strip. V ceně je i 24hodinová služba komorníka, auto s řidičem a kredit 10 tisíc dolarů na pobyt v resortu.

Kasino Palms Resort před časem dokončilo dvouletou renovaci, která je považována za nejnákladnější v historii a jejíž cena se odhaduje na 1 miliardu dolarů, a nyní disponuje jednou z nejrozsáhlejších uměleckých sbírek na světě mimo muzeum. Mezi 1395 zrekonstruovaných pokojů a apartmánů patří například Kingpin Suite, ve kterém jsou bowlingové dráhy (375 tisíc Kč za noc), a The Hardwood Suite s vlastním basketbalovým hřištěm (500 000 Kč za noc).


5. Fidži: 1,9 milionu Kč v Hilltop Villa

Tropické sídlo Dietricha Mateschitze, spoluzakladatele společnosti Red Bull a miliardáře, se nachází na ostrově Laucala na Fidži. Nabízí panoramatický výhled na ostrov a skládá se z 25 pokojů či vil s vlastním bazénem a kamennými vanami. Cena ubytování 1,9 milionu korun za noc navíc zahrnuje soukromého kuchaře, řidiče a chůvu.

Pokud se od toho všeho dokážete odtrhnout, můžete se projet po pláži na jednom z koní, projet se na jedné z lodí - a dokonce i na ponorce - nebo si zahrát několik kol golfu.

Laucala je plná kokosových plantáží, písečných pláží, modrých lagun a zelených hor. Z Evropy je to sice přes 30 hodin pravidelným letem, ale ti, kteří si ostrov objednají, sem stejně přiletí soukromým letadlem (Laucala má vlastní přistávací dráhu).

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best