Home  /  Lifestyle  /  5 nejlepších barů světa roku 2022

5 nejlepších barů světa roku 2022

Nový žebříček vyhodnotil 50 nejlepších barů na světě. Dokonalá inspirace pro příští dovolenou ve městě včetně aperitivu.
18.10.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Instagram/paradiso_barcelona

Ať už se sklenkou dobrého červeného vína, oblíbeným ginem s tonikem nebo nealkoholickým Negroni - v dobrém baru chutnají nápoje dvakrát lépe. To je také téma žebříčku The World's 50 Best Bars, který je každoročně zveřejňován od roku 2009.

Poprvé v historii žebříčku se na první místo dostal bar mimo Londýn nebo New York: vítězem se stal bar Paradiso v Barceloně.

1. místo: Paradiso, Barcelona

V pulzující Barceloně je to pravé místo pro noční život čtvrť El Born. Není tedy divu, že se tam nachází dlouhá řada barů. Zvláště působivý je bar Paradiso. Již loni se v žebříčku dostala na třetí místo a nyní je na vrcholu. Na Paradisu je obzvlášť zajímavé, že se jedná o podnik v mediteránním stylu, do kterého se dá vstoupit pouze dveřmi mrazáku v prodejně pastrami.

V baru Paradiso se neustále pracuje na nových nápojích. V nabídce je například dramatický nápoj On Fire, mléčný punč podávaný s kouřovými prvky. Nebo nápoj Fleming, který je inspirován objevem penicilinu.

2. místo: Tayēr + Elementary, Londýn

Bar Tayēr + Elementary v Londýně otevřeli v roce 2019 Monica Berg a Alex Kratena a skládá se ze dvou částí. Průmyslově zařízený bar Elementary zve k posezení po práci, zatímco bar Tayēr se nachází za přepážkou. Barmani zde vytvářejí nové chuťové zážitky a vymýšlejí nápoje moderním způsobem.

Od vlastního piva a vína na čepu až po slavné One Sip Martini a sezónní koktejly - žízeň tu rozhodně mít nebudete. Nápoje, které Tayēr sám vymyslel a vytvořil, si můžete koupit také v lahvi přímo na místě nebo si je objednat online.

3. místo: Sips, Barcelona

V Barceloně se nachází také bar Sips, který se umístil na třetím místě. Přes den vytváří pastelově růžová a zelená výzdoba útulnou atmosféru, ale nejpozději s příchodem noci a ztlumením světel přichází čas na výtvory dvou světoznámých barmanů Simone Caporaleho a Marca Alvareze.

Nově interpretovanou klasiku doplňují mimo jiné sladké dezerty, paštiky a parfait z foie gras, takže můžete uhasit žízeň i hlad.

4. místo: Licorería Limantour, Mexico City

Bar Licorería Limantour se letos umístil nejen na 4. místě, ale byl také podruhé za sebou vyhlášen nejlepším barem v Severní Americe.

Na pořadu dne jsou zde stylové nápoje, a to jak v chuti, tak v prezentaci. Pokud se ocitnete v Mexico City a navštívíte bar Licorería Limantour, stojí za to objednat si jejich ikonický nápoj Margarita al Pastor.

5. místo: Little Red Door, Paříž

Útulný bar Little Red Door se nachází v pařížské čtvrti Marais a neustále inovuje svůj nápojový lístek a koncept. Pravděpodobně proto se v posledních deseti letech téměř každoročně umisťuje v žebříčcích nejlepších barů.

Nejnovější koncept „Farm-to-Glass“ přibližuje hostům sezónní suroviny a usiluje o šetrnější a uvědomělejší konzumaci potravin. Kromě pátého místa získala společnost Little Red Door Paris letos také cenu za udržitelnost.

V první desítce

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best