Home  /  Lifestyle  /  5 nejúžasnějších nočních aktivit ve švýcarské zimě

5 nejúžasnějších nočních aktivit ve švýcarské zimě

Od sjezdů za svitu měsíce po ubytování v iglú: nabízíme inspiraci pro zimní výlety po Švýcarsku, které můžete podniknout i po západu slunce.
15.02.2023
Text: Alex Mayer
Foto: saas-fee.ch

V prachovém sněhu a za svitu měsíce: horský svět má své zvláštní kouzlo i v noci. Ať už se jedná o nadcházející sportovní dovolenou, víkendový pobyt nebo spontánní výlet - představujeme pět nočních zimních zážitků ve švýcarských horách.

1. Pěší túra pod hvězdami přes Muotathal

Projděte se na sněžnicích smrkovými lesy, odlehlými mýtinami, poli a zamrzlými potoky - to vše za svitu měsíce. V Muotathalu v kantonu Schwyz se vždy na začátku měsíce vydáte na túru pod hvězdami zasněženou krajinou.

Zimní túra trvá dvě a půl hodiny a vyžaduje průměrnou zdatnost. Účast stojí 98 švýcarských franků na osobu - včetně fondue po sněhové túře. Rezervace je nutná.

2. Noční sáňkování z Predy do Bergünu

Na sáňkařské dráze z Predy do Bergünu se od úterý do neděle až do poloviny března budete prohánět zasněženou krajinou nejen za slunečního svitu, ale také za tmy. Z Predy je to klikatý sestup o 400 výškových metrech. Stezka dlouhá 5,5 km se vine pod viadukty a večer je až do 23 hodin dobře osvětlená.

Celodenní vstupenka na sáňkování včetně nočního sáňkování pro dvě jízdy stojí 39 CHF na dospělou osobu. Pokud máte Halbtax kartu, zaplatíte 28 CHF a 19 CHF s kartou GA.

3. Vydejte se na túru s pochodněmi v Saas-Fee

Vybaveni teplou zimní bundou a hořící pochodní se můžete ve vybrané středy vydat na túru s pochodněmi kolem Kreuzboden v Saas-Fee. Mystická a romantická túra slibuje jedinečný zimní zážitek s přáteli nebo rodinou.

Dospělí zaplatí za procházku včetně pochodně 35 franků a dalších 15 franků, pokud si chtějí půjčit sněžnice. K výletu se můžete připojit buď v 19:00, nebo ve 20:15.

4. Dopřejte si sjezd při měsíčku a fondue v Zermattu

Každý úplněk až do dubna se v lyžařském centru Matterhorn koná kouzelný sjezd za svitu měsíce: Vyjeďte s lyžemi a snowboardy pohodlně na vrchol hory a poté sjeďte do údolí s výhledem na osvětlený Zermatt.

Po dojezdu na konec sjezdovky v horském středisku Cervo na vás čeká občerstvení v podobě svařeného vína a fondue. Cena 88 CHF zahrnuje jednosměrnou cestu ze Zermattu na Rothorn, aperitiv na Rothornu a svařené víno a fondue. Místo je třeba si rezervovat předem.

5. Přenocujte na sněhu v iglú vesnici

Pokud toužíte po dokonalém zimním zážitku, je tu pro vás Iglu-Dorf. Podle webových stránek zážitky tvoří z jedné poloviny sníh, z 30 procent slunce a z 20 procent hvězdná obloha. Ubytovat se v takovém sněhovém hotelu můžete v Davosu Klosters, Gstaadu a Zermattu. Iglú najdete také v Německu na Zugspitze nebo v Rakousku v Innsbrucku Kühtai.

Ať už ve vícelůžkovém iglú, romantickém iglú nebo apartmánu s vlastní vířivkou: rozhodně nebudete muset mrznout. Všechny pokoje jsou vybaveny termoizolačními karimatkami a expedičními spacími pytli. Nocleh v iglú pro dvě osoby lze v závislosti na lokalitě ve Švýcarsku pořídit od 518 CHF včetně polopenze. V iglú vesničce najdete také restaurace, bary, vířivky a sauny a také umění ze sněhu a ledu.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best