Home  /  Lifestyle  /  5 skvělých evropských ski areálů pro každý rozpočet a vkus

5 skvělých evropských ski areálů pro každý rozpočet a vkus

V těchto lyžařských střediscích si přijdou na své rodiny, sportovní nadšenci, finančně nároční i znalci.
24.12.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Skinacht.at

Se začátkem zimní sezóny na horách vyvstává otázka, kam se v nejbližší době vydat na vícedenní výlet nebo na lyžařskou dovolenou. Nejen Švýcarsko se může pochlubit nejdelšími sjezdovkami a nejlevnějšími jednodenními jízdenkami, ale i okolní země. Od pohodových až po náročné: těchto pět lyžařských středisek nabízí něco pro každý typ zimy.

Pro nenáročné cestovatele: Espace Villard Corrençon ve Francii

Dvě střediska Villard-de-Lans a Corrençon-en-Vercors ve francouzském regionu Auvergne-Rhône-Alps jsou od sebe vzdálena pouhých šest kilometrů a nabízejí lyžařům a snowboardistům atraktivní ceny. Podle žebříčku společnosti Home To Go je tento lyžařský region dokonce jedním z nejlevnějších na online rezervační platformě. Celodenní Skipass pro dospělé stojí 41 eur. Lyžařský areál má celkem 125 kilometrů sjezdovek.

Pro milovníky noční jízdy: Wilder Kaiser - Brixental v Rakousku

Rakouské lyžařské středisko Wilder Kaiser - Brixental v Tyrolsku by mělo koncem roku znovu otevřít největší noční lyžařský areál v zemi. Od středy do pátku můžete lyžovat, jezdit na snowboardu nebo sáňkovat pod jasnou hvězdnou oblohou. Čeká na vás deset kilometrů osvětlených sjezdovek a útulné lyžařské chaty. Večerní jízdenka na lyžování stojí 32 eur, na sáňkování 26,50 eur.

Pro vytrvalé: Quatre Vallés ve Švýcarsku

Lyžařská oblast Quatre Vallés ve Valais je jednou z největších ve Švýcarsku. Střediska Verbier, Bruson, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz a Thyon mají dohromady 412 kilometrů sjezdovek a jsou skutečným rájem pro milovníky lyžování a snowboardingu všech úrovní. Na své si zde přijdou i freerideři, kteří si chtějí užít prašanu. Celodenní vstupenka do všech čtyř údolí je k dispozici od 75 CHF za dospělou osobu, pro lyžování od 12:30 hodin.

Pro rodiny a začátečníky: Kronplatz v Itálii

Lyžařský areál Kronplatz na okraji Dolomit v Jižním Tyrolsku je oblíbený zejména u rodin a začínajících lyžařů. Necelá polovina sjezdovek je označena modře. Nicméně 120 kilometrů sjezdovek nabízí i náročnější trasy, které si mohou užít rodiče, zatímco jejich děti jsou v bezpečných rukou jedné z největších jihotyrolských lyžařských škol. Celodenní permanentka v hlavní sezóně stojí 69 eur za dospělou osobu.

Pro profesionály: Garmisch-Classic v Německu

V lyžařské oblasti Garmisch-Classic se na třech horských vrcholech táhne 40 kilometrů sjezdovek. Pro zkušené lyžaře by však měla být zajímavá především sjezdovka Kandahár: Tento sjezd je považován za jeden z nejnáročnějších ve Světovém poháru v alpském lyžování. Pokud máte zkušenosti a dobrou kondici, můžete se vydat na černou sjezdovku s velkolepými úseky, například se sklonem 92 %. Celodenní jízdenka stojí v hlavní sezóně 55 eur.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best