Home  /  Lifestyle  /  5 spektakulárních bazénů, do kterých budete chtít ihned skočit
Skims

5 spektakulárních bazénů, do kterých budete chtít ihned skočit

Vybrali jsme pro vás ty nejpůsobivější bazény z celého světa, ve kterých si nejlépe užijete zbytek léta.
20.07.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Skims
South Cronulla

Pro vyznavače přírody: South Cronulla Rock Pool v Sydney, Austrálie  

Už samotný pohled na Cronulla pláž v Sydney vám vyrazí dech: nesčetné odstíny modré se zde prolínají a skutečně vyzdvihují krásu oceánu. Skalní bazén South Cronulla je jedním z přibližně 100 oceánských bazénů v Novém Jižním Walesu a existuje již od roku 1932. Přírodní skalní bazény jsou neustále omývány vlnami, takže jsou stále plné oceánské vody a lákají ke koupání.

Four Seasons Lodge, Tanzanie

Pro milovníky zvířat: Four Seasons Lodge, Tanzanie  

Four Seasons Lodge se nachází uprostřed národního parku Serengeti v Tanzanii, jedné z nejznámějších rezervací na světě. Velká pětka - lev, levhart, buvol, slon a nosorožec - zde žijí volně a lze je pozorovat při safari v jejich přirozeném prostředí. Zvláštností tohoto luxusního hotelu je nekonečný bazén, který se nachází přímo u vodního jezera. Zatímco se koupete v chladné vodě, můžete pozorovat divoká zvířata, jak pijí a nabírají dech, než se přesunou do savany.

Hanging Gardens of Bali

Pro milovníky luxusu: Nekonečný bazén v Ubudu, Bali  

První sedmihvězdičkový butikový hotel na světě Hanging Gardens of Bali má neméně luxusní nekonečný bazén. Nachází se uprostřed okolních rýžových teras. Svým zaobleným tvarem, modrozelenými odstíny a dvouúrovňovým uspořádáním dokonale zapadá do krajiny a doplňuje tropické prostředí. Hotel nabízí celodenní vstupenku pro dvě osoby v přepočtu za 1700 korun, která zahrnuje i vstup do bazénu.

Market Square Tower

Pro odvážné: bazén se skleněným dnem v Houstonu, Texas  

Do bazénu na Market Square Tower v texaském Houstonu můžete vstoupit pouze tehdy, pokud netrpíte závratí. Nachází se totiž ve 40. patře luxusního bytového domu. To ale není všechno. Část infinity bazénu vyčnívá přes okraj budovy. Prosklená podlaha poskytuje výhled na dopravní ruch o 150 metrů níže. Nic pro slabé povahy!

Hubertus Sky Pool

Pro estetiky: Hotel Hubertus v Jižním Tyrolsku, Itálie  

Nedaleko od České republiky, v Dolomitech v Jižním Tyrolsku, se nachází hotel Hubertus s působivým bazénem Sky Pool. 25 metrů dlouhý bazén je celoročně vyhřívaný na 33 stupňů a jako by se vznášel mezi nebem a zemí. Toto architektonické dílo stojí na pilířích a je postaveno ve výšce dvanácti metrů nad zemí. Není divu, že bazén je srdcem hotelu a dokonalou kulisou pro fotografie influencerů.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best