Home  /  Lifestyle  /  5 trendů, díky kterým bude sex v letošním roce ještě lepší

5 trendů, díky kterým bude sex v letošním roce ještě lepší

Ani v sexuální oblasti výzkum a inovace nestojí na místě. Odvětví sexuálního wellness se v posledních letech velmi změnilo. Studie zkoumají, co je pro nás důležité v posteli nebo kdekoli jinde, kde se věnujeme sexualitě. Lovehoney Group je jednou z předních světových společností v oblasti sexuálního wellness a dodavatelem prémiových produktů pro milování. Společnost na základě celosvětového průzkumu určila pět velkých sexuálních trendů, jak se budeme milovat v roce 2023.
04.01.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Ani v sexuální oblasti výzkum a inovace nestojí na místě. Odvětví sexuálního wellness se v posledních letech velmi změnilo. Studie zkoumají, co je pro nás důležité v posteli nebo kdekoli jinde, kde se věnujeme sexualitě. Lovehoney Group je jednou z předních světových společností v oblasti sexuálního wellness a dodavatelem prémiových produktů pro milování. Společnost na základě celosvětového průzkumu určila pět velkých sexuálních trendů, jak se budeme milovat v roce 2023.

Sexuální trendy: Těchto 5 změní náš milostný život

LoveHoney Group ve spolupráci se společností Lucid představila reprezentativní studii. Zúčastnilo se jí více než 22 000 lidí z 15 zemí.

1. Sex a ohleduplnost

Svět se v posledních letech velmi zrychlil. Neustálé přetěžování smyslů a neustálý přísun zábavy nejsou pro každého příjemné. Není neobvyklé, že se cítíte zahlceni a vystresováni. Není tedy divu, že se začíná prosazovat protitrend. Proto jsou aplikace, semináře a knihy o mindfulness na vzestupu. V nadcházejícím roce půjde o uvědomělou konzumaci a kvalitu, a to i v oblasti sexu. Sexuální ohleduplnost klade důraz na nezávazný dating. V centru pozornosti bude opět intimita a sex zaměřený na výkon zde nemá místo.

2. Otevřená intimita

O sexualitě se mluví stále otevřeněji. Naše babičky a dědečky by ani ve snu nenapadlo, že sexuální hračky budou v supermarketu hned vedle sprchového gelu. Ale přesně tam se nacházejí a dávají najevo, že sexualitu nemusíte skrývat. To platí i pro témata, která se jen tak lehce nevysloví. Předsudky jsou rozptýleny a sociální média usnadňují sdílení důležitých informací. Průzkum společnosti LoveHoney ukázal, že mezi mladými lidmi ve věku 18-24 let hraje internet při získávání informací o masturbaci stejně důležitou roli (39 %) jako pokus a omyl (41 %). Otevřená intimita vede k lepší komunikaci o našich potřebách a přáních. Více sdílení o tom, co je potřeba k sexuálnímu uspokojení, nakonec vede k lepším vztahům a lepšímu sexu.

3. Inteligentní sexuální pomůcky a metaversum

V podstatě neexistuje oblast, která by se dříve či později nepřesunula do metaverza. Zatím si ji stále příliš spojujeme s NFT a kryptoměnami. Ale metaverse bude hrát velkou roli v oblasti zaměstnání a dokonce i v sexu. Kybersex je tu s námi už od vynálezu chatovacích místností. Není to tedy nic nového. Možnosti se však proměňují. Přemýšleli jste někdy o sexu s robotem? Pokud ano, patříte mezi 36 procent lidí, kteří by to rádi vyzkoušeli. Během pandemie došlo k rozmachu sexuálních technologií - a v roce 2023 budou ještě o poznání důležitější. Sexuální hračky jsou stále chytřejší. Mohou být zahřívány nebo reagovat na hudbu. 26 % respondentů studie uvedlo, že dávají přednost sexuální hračce s ovládáním pomocí aplikace, protože jejich partner je na vzdáleném místě. Nyní a v budoucnu spotřebitelé očekávají od erotických hraček více než jen třístupňový vibrační program.

4. Uvědomělé seznamování a sexuální fantazie

V březnu se ocitneme ve třetím roce pandemie. Korona otřásla všemi oblastmi. Vzdálenost a izolace také změnily naše chování při randění a probudily v nás zcela novou touhu po intimitě. Hluboký a cílený kontakt je pro nás důležitý. Smysluplné rozhovory a citové vazby zabírají více času, zatímco sexuální kompatibilita by neměla být zanedbávána. Podle celosvětové studie LoveHoneyGroup se 38 procent žen a téměř polovina mužů (46 procent) zabývá sexuálními touhami a fantaziemi během prvních tří měsíců partnerství. V partnerském vztahu se lidé nechtějí vzdát naplnění svých představ, a aby si hned ujasnili, kudy by se měla cesta ubírat, řeší se toto téma okamžitě. Rozhovory navíc pomáhají odbourat sexuální tabu. Příkladem je sexuálně orientované seznamovací aplikace "Feeld", prostřednictvím které lze hned na začátku sdělit sexuální preference a zájmy. Speciální seznamovací aplikace dávají hned najevo, co se hledá.

5. Znovuobjevení análních hrátek

Pokud jde o anální sex, stále existuje mnoho negativních asociací - sex zadními vrátky provozují pouze homosexuálové (ne!), bolí to (magické slovo je lubrikant) a pak jsou tu tělesné výměšky (pomáhá výplach). Jistě, ne každý má takové věci rád. Ale u BDSM nebo orálního sexu to není jiné. Zejména pokud jde o mužské potěšení, prostata je často přehlížena jako erotogenní zóna, ale při správné stimulaci může poskytnout jedinečné potěšení, které může muž zažít jak sám, tak s partnerkou. Pokud se zeptáte svých přátel, je pravděpodobné, že anální sex vyzkoušelo mnoho heterosexuálních mužů a líbil se jim. Jedním z trendů v nadcházejícím roce tedy bude zaměřit se na zadní vrátka. Tuto erotogenní zónu budeme zkoumat pomocí speciálních análních hraček, skutečné penetrace nebo anální masturbace. V okolí análního otvoru je tedy co zkoumat a objevovat nové zóny rozkoše. Pohoda a potěšení jsou zde blízko sebe a otevírají ještě hlubší přístup k vlastnímu tělu, sexualitě a spojení mezi nimi.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best