Home  /  Lifestyle  /  5 velkolepých toalet, ze kterých se vám ani nebude chtít odejít

5 velkolepých toalet, ze kterých se vám ani nebude chtít odejít

Ať už uprostřed přírody, v zapadlé místnůstce restaurace nebo ve městě - představujeme toalety, které jsou více než jen prostředkem k dosažení cíle.
03.09.2022
Text: Alex Mayer
Foto: tokyotoilet.jp

Toalety jsou jak známo vizitkou restaurací, hotelů i turistických středisek, a proto jsou klíčové pro spokojenost hostů. Představujeme pět toalet z celého světa, které rozhodně dělají z návštěvy koupelny nevšední zážitek. A jsou dokonalým místem pro jedno nebo dvě selfie.

Futuristické: Tokio, Japonsko

Japonsko je průkopníkem v oblasti moderních toalet. A to nejen na soukromých místech nebo v hotelích, ale i na veřejných místech. V rámci projektu Tokyo Toilets bylo ve čtvrti Shibuya upraveno 17 veřejných toalet, které jsou přístupnější, inovativnější a futurističtější. Jedna z nich se nachází v miniparku Yoyogi Fukamachi a na první pohled se můžete přesvědčit, zda je toaleta volná a jak je čistá. Ale nebojte se: jakmile zamknete dveře, nová technologie změní sklo na neprůhlednou kabinu.

Glamour: Annabel's Private Club, Londýn

Pro veřejnost hůře přístupné, ale o to honosnější jsou toalety v Annabel's Private Club v Anglii. Ta je bohužel vyhrazena členům, kteří patří především k londýnské smetánce. Mick Jagger a princezna Diana jsou jen dvě z mnoha celebrit, které byly hosty klubu. Ve čtyřpatrové budově se nachází několik restaurací, barů, doutníkový klub, night club a zahradní terasa. Za design toalet jako z pohádkové říše divů je zodpovědný architekt Martin Brudnizki.

Pro veřejnost: Ureddplassen, Norsko

Pokud někdy pojedete po vyhlídkové trase Helgelandskysten v Norsku, nezapomeňte se zastavit na odpočívadle Ureddplassen severně od polárního kruhu, a udělat si přestávku. V osmimetrové budově ze skla a betonu, která dokonale splývá s okolím, se nachází dokonale maskované veřejné WC. Za projektem stojí architekti Haugen/Zohar Arkitekter z Osla. Pokud to není ideální klidné místo pro pozorování přírodních úkazů, jako je půlnoční slunce nebo polární záře.

The Green: B&B Hotel Ljubljana Park, Slovinsko

B&B Hotel Ljubljana Park ve slovinském hlavním městě je plný zeleně. To se netýká pouze konceptu použitých barev, ale také myšlenky udržitelnosti. Městský hotel má na střeše dokonce vlastní včelí úl, který podporuje květinovou rozmanitost v Lublani. Samozřejmě nesmí chybět toaleta kompletně zahalená do přírodního hávu. Za realizací stojí francouzská společnost Trone, která vyrábí designové toalety.

Disco: Restaurant Giorgio, Paříž

Toalety v pařížské restauraci Giorgio navrhla také Trone. Návštěva italské restaurace stojí za to nejen kvůli interiéru hodnému Insta a vynikající pizze, ale také kvůli stylové zastávce na toaletě. 

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best