Home  /  Lifestyle  /  6 výjimečných míst ve Švýcarsku, kde si můžete pochutnat na fondue

6 výjimečných míst ve Švýcarsku, kde si můžete pochutnat na fondue

Pokud si nedovedete představit zimu bez lyžování ve Švýcarsku, určitě si nedovedete představit ani pobyt v Alpách bez jednoho večera s fondue. Nemusí to však být vždy jen červenobílý kostkovaný ubrus v chalet, horské chatě. Zde si můžete vychutnat fondue s koňským řehtáním, hvězdnými obrázky a bublinami.
25.12.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Už samotné fondue je pro mnohé vrcholem roku. Těchto šest speciálních nápadů na fondue ve vzduchu, ve vodě, v mrazu nebo na dvou kolech dokazuje, že se to dá ještě trumfnout.

Fondue iglú v Adelbodenu

Pára z fondue v ledové atmosféře: Největší evropské iglú stojí v zimní říši divů v bernském Engstligenalpu a nabízí dostatek prostoru pro plná bříška po dobrém regionálním sýrovém fondue.

Fondue lanovka v Saas-Fee

Proč jíst fondue na zemi, když si můžete dát fondue s výhledem? Ve fondue lanovce v údolí Saas si můžete vychutnat výhled na krásnou zimní krajinu nebo na hvězdy - lanovku lze zarezervovat pro dvě a více osob.

Perníková fondue chaloupka v Zermattu

Připouštím, že domeček na terase hotelu Beausite v Zermattu není z pravého perníku. Ale to by stejně nebylo vhodné, protože tady jde o útulné a velmi soukromé sýrové fondue.

Fondue kočár v Lenku v Simmental

Podívaná nejen pro milovníky koní: zabaleni do tlustých dek a pohodlně se třesouce můžete v Lenk im Simmental jíst fondue z lenkovského sýra. Zážitek si může objednat šest a více osob.

Fondue rikša v Bernu

Co je kombinací fondue a rikši? A fondükscha! Projíždí městem Bern, aby vás potěšila tím nejzvláštnějším druhem fondue hostiny.

Fondue v Hot Pot v Curychu

Nejde jen o sýr, který tu bublá: v curyšském Hinwilu si můžete vychutnat alpský bazén s fondue při romantickém večeru ve dvou, na výletě s kolegy, na rozlučce se svobodou nebo na firemní akci.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best