Home  /  Lifestyle  /  Antikoncepce je také záležitostí mužů

Antikoncepce je také záležitostí mužů

Pokud odmítáte používat kondom při sexu, možná byste ho vůbec neměli praktikovat vůbec: o sexistickém rozdělení antikoncepce.
17.11.2022
Text: Philipp Köpp
Foto: Getty Images

Pokud chcete mít sex, musíte dodržovat několik pravidel. Jedním z nich je, že za antikoncepci jsou zodpovědní všichni zúčastnění. A přesto nejen kluci odmítají převzít odpovědnost zde, ale také průmysl kolem kondomů, pilulek & co. nepomáhá ulevit ženám a poskytnout vhodné alternativy, ačkoli výzkum by již mohl být tak daleko. Kde je chyba?

Antikoncepční průmysl je všechno, jen ne spravedlivý

K milování jsou zapotřebí nejméně dva, takže je logické, že tato zásada platí i pro antikoncepci. Ale toto odvětví není logické, dominují v něm muži a je zatraceně nespravedlivé. Zatímco ženy se musí pumpovat hormony, muži se vedlejších účinků kondomů obávají jen málo nebo vůbec. Alternativy mohly být k dispozici již dávno. V letech 2008 až 2011 prováděla WHO studii o hormonálních injekcích pro muže, účinek byl efektivní, účastníci byli spokojeni, ale přesto byla zrušena. Patnáct procent z 320 účastníků si stěžovalo na vedlejší účinky, jako jsou výkyvy nálad a libida, přibývání na váze a deprese - vedlejší účinky, které ženy musí s antikoncepčními pilulkami trpělivě snášet.

Mimochodem, o náklady na antikoncepci se můžete podělit

Farmaceutická společnost Bayer zastavila výzkum metody před více než deseti lety: Muži by si museli jednou až dvakrát ročně nechat vpravit hormonální implantát a každé tři měsíce si aplikovat testosteron. Účinek byl uspokojivý, vedlejší účinky přijatelné, ale kvůli uživatelsky nepřívětivé lékové formě existovaly pochybnosti o úspěchu na trhu, uvedla společnost. Tříměsíční injekce je ženami již dávno akceptována, takže antikoncepce je stále záležitostí žen, které si ji musí od 22 let věku platit (připomínka pro všechny chlapce: náklady se mimochodem mohou dělit).

Budoucnost antikoncepce zůstává sexistická

V současné době probíhá v USA výzkum antikoncepční pilulky pro muže bez hormonů a průmyslová designérka Rebecca Weissová pracuje na ultrazvukové koupeli varlat, ale nic z toho nebude v dohledné době schváleno. Dokud se průmysl nedostane tak daleko, budou muset muži radikálně změnit názor. Protože pokaždé, když nějaký chlap tvrdí, že sex bez kondomu je mnohem úžasnější, propast se zvětší. Sex znamená odpovědnost. A pokud tuto odpovědnost nechcete převzít, pravděpodobně se budete muset vzdát zábavy. Taková jsou pravidla hry.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best