Home  /  Lifestyle  /  Avantgarda v novém concept storu Maserati

Avantgarda v novém concept storu Maserati

Nový způsob, jak se seznámit s obchodním zastoupením automobilky
03.10.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Maserati

Koncem září otevřela společnost Maserati brány své první renovované prodejny na světě a uspořádala exkluzivní slavnostní večer s osobnostmi ze světa módy, showbyznysu, sportu a hudby v srdci milánské čtvrti Magenta. Aby co nejlépe vyjádřila sílu a kvality značky na poli italského luxusního mistrovství, spojuje inovativní koncept prodejny sofistikovanost zakázkového ateliéru s autenticitou dílny a umožňuje zákazníkům vyjádřit svou tvůrčí vášeň a vytvořit si osobní vizi luxusního sportovního vozu par excellence.

Večer oživila řada exkluzivních hostů: Mezi celebritami, které přišly připít na otevření nové vlajkové prodejny Maserati, byli italsko-francouzsko-egyptská modelka a influencerka Elisa Sednaoui, španělský topmodel, herec a filantrop Jon Kortajarena, italský herec Alessandro Borghi, slavný námořník Giovanni Soldini a pianista a skladatel Dardust. Hosté si užili prohlídku nových prostor v prostředí vína a cukrářských výrobků podepsaných michelinským šéfkuchařem Massimilianem Alajmem, zatímco večer oživila hudba výjimečného DJ Scilla Ruffo di Calabria.

Nový avantgardní architektonický koncept vytvořený ve spolupráci s newyorským studiem Eight Inc., které se zabývá projektováním zážitkového designu, představuje jasný rozchod s tradiční světlou a sterilní estetikou autosalonů. Atraktivní prostředí, jemuž dominuje italská elegance, představuje osvětlené vozy jako dynamické sochy v tlumeně osvětlené umělecké galerii.

„Ve společnosti Maserati je vše navrženo s ohledem na zákazníka, od raných fází vývoje nového vozu až po luxusní zážitek z prodeje. Naše nová koncepce prodejny ztělesňuje naše hodnoty vášně, inovace a krásy a zároveň zůstává věrná duchu Italského exkluzivity. Naším přáním je, aby zákazníci mohli projevit kreativitu a zaujetí a vytvořit si Maserati, které bude skutečně vyhovovat jejich potřebám,“ uvedl Davide Grasso, generální ředitel společnosti Maserati.

Zvenčí upoutala pozornost návštěvníků velkolepá instalace ve výloze, která představovala zcela nový vůz Maserati MC20 Cielo Spyder na dramatickém LED pozadí, zatímco uvnitř přivítal hosty moderní a přívětivý prostor v zemitých barvách připomínající starobylé městečko na italském venkově. Nejexkluzivnější zážitek Maserati, který je v nové prodejně k dispozici, je spojen s Fuoriserie, individualizačním programem Trident, který umožňuje zákazníkům vyjádřit svou kreativitu prostřednictvím designu jedinečných vozů. Začíná se od čistého listu a je možné si přizpůsobit vlastní Maserati širokou škálou prvků, od nejodvážnějších barev a motivů exteriéru až po nejmenší detaily různobarevného prošívání koženého čalounění interiéru.

Po světové premiéře v Miláně budou do konce roku 2022 otevřeny nové prodejny Maserati v Hongkongu, Šanghaji, Melbourne, Madridu a Berlíně a v roce 2023 přijdou na řadu nová exkluzivní místa, jako jsou Los Angeles, Toronto, Londýn a Tokio, čímž bude po celém světě propagován nový model autosalonu, kde si zákazníci mohou splnit svá přání přesně podle svých představ.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best