Home  /  Lifestyle  /  Chcete si užít lepší sex? Ochutnejte těchto pět potravin

Chcete si užít lepší sex? Ochutnejte těchto pět potravin

Méně erektilní dysfunkce a více touhy.
12.10.2022
Text: Leonard Pack
Foto: Getty Images

Jak všichni víme, jídlo je sexem pokročilého věku. Ale ani v mladším věku není naše strava zcela bez vlivu na náš milostný život. Naše strava může mít významný vliv na kvalitu zážitků v posteli. Ať už se jedná o silnější orgasmy nebo garanty erekce, některé potraviny poskytují skutečnou podporu pohlavního styku. Pokud chcete mít lepší sex, měli byste co nejdříve zařadit na nákupní seznam následující položky.

1. Silnější orgasmus se zeleným čajem

Pokud dnes plánujete milostné hrátky, můžete si už teď napustit vodu. Protože zelený čaj dokáže doslova rozehřát váš milostný život. Pravidelný šálek zvyšuje libido a zlepšuje výdrž. Za to jsou zodpovědné hořké látky v čajovníku, tzv. katechiny. Podporují krevní oběh - a to i v oblasti břicha. Výsledkem je vyšší touha. Aminokyselina L-theanin navíc uklidňuje mysl, a působí tak proti zabijákům citu, jako je psychický stres. Také pro orgasmus máme dobrou zprávu: díky obsahu teinu v zeleném čaji je totiž vnímán jako výrazně silnější. Vysoká dávka zajišťuje rozšíření cév v žaludku, ale v mozku jsou zúžené. To stimuluje nervový systém a zintenzivňuje vyvrcholení. Náš tip: vychutnejte si čaj 30-60 minut předem a uvidíte sami.

2. Červená řepa jako zbraň na potenci

Červená řepa je skvělým stimulantem pro milování. Už ve starém Římě se lidé spoléhali na tuto kořenovou zeleninu pro sexuální potěšení. Červená řepa obsahuje aminokyseliny a minerály, které zvyšují produkci pohlavních hormonů. Červená řepa zároveň obsahuje nitráty, které se v těle přeměňují na oxid dusnatý. To reguluje průtok krve a působí proti erektilní dysfunkci způsobené nedostatečným prokrvením té nejlepší partie. Delší erektilní síla, větší potence - červená řepa to vše umožňuje.

3. Ovoce pro lepší spermie

Asi každý už slyšel, že ananas zlepšuje chuť ejakulátu. To je způsobeno fruktózou obsaženou v ovoci, která dodává spermatu sladkou chuť. Škoda jen, že ananas často způsobuje nepříjemné pálení v ústech kvůli enzymu bromelainu. Dobrou zprávou je, že tropické ovoce lze snadno nahradit jinými druhy ovoce. Vhodnou náhradou je zejména ovoce s vysokým obsahem fruktózy, jako jsou jablka, hroznové víno nebo mango. Pro zlepšení chuti lze použít i medové melouny, ale vodní melouny už tak vhodné nejsou. Na druhou stranu mají díky vysokému obsahu lykopenu účinek na zvýšení plodnosti. Zato byste se měli vyhnout nikotinu, alkoholu a česneku - kvůli chuti a vůni.

4. Chilli a zázvor pro vášnivější večery

Spice up your sex life! Toho lze dosáhnout pomocí pálivého koření, jako je kořen zázvoru. V Asii se zázvor používá jako přírodní afrodiziakum již několik tisíciletí. Ostrost obsažená v zázvoru zvyšuje libido tím, že stimuluje sexuální touhu. Zázvor zároveň snižuje krevní tlak a zlepšuje krevní oběh ve prospěch sexuálních funkcí, jak již prokázaly četné studie. Tento účinek mají i pálivá jídla s chilli, protože bolest paradoxně způsobuje, že se v těle uvolňují endorfiny, které skutečně rozproudí krevní oběh. Hormony štěstí navíc dodávají energii - což není zcela nepraktické pro delší milování. Aktivní zapojení pálivého koření do milování může být také přitažlivé, ale je to něco pouze pro pokročilé.

5. Zelené rostliny jako přírodní Viagra

Je dobře známo, že zelená zelenina je zdraví prospěšná. Prospívá však i našemu sexuálnímu životu. Například listový salát obsahuje mnoho nitrátů, které zlepšují krevní oběh. Při tomto postupu pomáhá také špenát díky svým cenným složkám, jako je železo nebo hořčík. Už Aztékové považovali avokádo za přírodní afrodiziakum. Díky vitaminu E a nenasyceným mastným kyselinám módní ovoce nejen stimuluje krevní oběh, ale také zvyšuje pocit stimulace. Aminokyseliny v avokádu se přeměňují na hormony štěstí, které - doufejme - vyvolávají roztoužené fantazie. Na druhou stranu celer je skutečným tipem pro zasvěcené. Obsažený butylftalid má uklidňující účinek, zatímco látky podobné hormonům, které se ukládají v bulvě, jsou velmi podobné mužskému sexuálnímu atraktantu. Sexuální potrava pro muže a ženy. Tak na co ještě čekáte: večeře se podává!

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best