Home  /  Lifestyle  /  Co je edging a vydržíte díky němu v posteli skutečně déle?

Co je edging a vydržíte díky němu v posteli skutečně déle?

Někdy není nejlepší částí sexu samotný orgasmus, ale cesta k němu.
23.09.2022
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Bridesmaids

Edging - cesta k super orgasmu

Ne každý orgasmus je stejný. Některé jsou intenzivnější, jiné ne. Jaký je důvod? Mimo jiné typ podnětu a stimulace. To můžete dokonale využít ke zvládnutí kontroly orgasmu.

Návod, jak oddálit orgasmus

Termín „edging“ pochází z anglického slova „edge“, což v podstatě vysvětluje tento jednoduchý trik. Při sexu zajdete tak daleko, že téměř dosáhnete orgasmu, ale těsně před bodem, z něhož není návratu, zařadíte nižší rychlostní stupeň a výrazně zvolníte tempo. To sice vyžaduje sebekontrolu. Ale stojí to za to.  Nejvhodnější příležitostí pro trénování této techniky je masturbace. Koneckonců, mnozí se při onanii udělají mnohem rychleji než při sexu. To je další důvod, proč byste se sebepoznání měli věnovat. Edging mohou provozovat všichni bez rozdílu věku.

Edging je velmi snadný

Prostě začněte, dokud se v určitém okamžiku vzrušení nezvýší natolik, že už to sotva vydržíte. Krátce před orgasmem se obvykle zrychlí dýchání, v těle se zvýší mravenčení - to je ten pravý čas kdy přestat, i když je to těžké. Jakmile vzrušení ustoupí a je na normální úrovni, zvyšte opět intenzitu. Záleží jen na vás, jak často to budete dělat nebo jak dlouho budete dělat pauzy. Každý sám zjistí, který rytmus je pro něj ten pravý. Když pak konečně dospějete k vrcholu, to čekání se vám zaručeně vyplatí. Ať už v páru, nebo o samotě.

Jako tréninkový nástroj si ho můžete vyzkoušet sami, abyste si pomohli vybudovat sexuální výdrž, což nakonec povede k silnějším a lepším orgasmům. To je obzvláště užitečné, pokud patříte mezi 20-30 % mužů, kteří bojují s předčasnou ejakulací.

Oddálení partnerova orgasmu

Technika je stejná: váš partner-partnerka je tak dlouho stimulován, dokud si nevšimnete, že se mu zrychluje dech a začíná se třást. Pak se tempo sníží. A celá hra začíná znovu. Když je vám konečně dovoleno se udělat, vyvrcholení je často mnohonásobně silnější než obvykle. Mnoho žen zažívá delší a intenzivnější orgasmy, dokonce i ženskou ejakulaci.

Edging může mít také nežádoucí účinky

Stejně jako u všech sexuálních praktik i zde se najdou lidé, kterým se to nelíbí. Někteří lidé jsou prostě příliš netrpěliví a rádi se svému vyvrcholení oddávají až v okamžiku, kdy už není návratu. Příliš dlouhé sexuální odpírání u mužů může navíc vést k bolestivé křeči varlat, která se může objevit po sexuálním vzrušení bez následné ejakulace. Žádné další nežádoucí účinky však dosud nebyly hlášeny.

Mám zkusit edging?

I když nemáte problémy s předčasnou ejakulací, může vám edging přinést několik výhod. Pomůže vám lépe poznat vlastní tělo a touhy a může být velmi vzrušující i pro vašeho partnera/ku.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best